F1 w Bahrajnie: Kubica po raz pierwszy przy sztucznym świetle

To właśnie w Bahrajnie Kubica wywalczył 11 lat temu jedyne dotychczas pole position. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica po raz pierwszy w karierze weźmie dzisiaj udział w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu przy sztucznym oświetleniu. Polak startował już na torze Sakhir, ale w czasach, gdy rywalizowano tam w środku dnia, tj. przed 2014 rokiem.

To właśnie na tym obiekcie Kubica odniósł jeden z największych sukcesów w karierze - przed 11 laty wywalczył tam jedyne dotychczas pole position.

We wczorajszych kwalifikacjach nie miał szans nawiązać do takiego wyniku. Zajął ostatnie miejsce, a jego kolega z teamu Brytyjczyk George Russell uplasował się na przedostatniej pozycji.

Z pierwszej linii ruszą kierowcy Ferrari. Kwalifikacje wygrał - po raz pierwszy w karierze - reprezentant Monako Charles Leclerc, a drugi był Niemiec Sebastian Vettel.

Broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) miał trzeci czas, a jego partner z drużyny Fin Valtteri Bottas - zwycięzca pierwszego w tym sezonie wyścigu o Grand Prix Australii 17 marca - wystartuje z czwartej pozycji.

Wyścig o GP Bahrajnu rozpocznie się o godzinie 16:10 czasu GMT.