Excellent Gortat action in the winning Wizards match

Gortat na parkiecie przebywał 29 minut i trafił pięć z siedmiu rzutów z gry oraz dwa z czterech wolnych. (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat scored 12 points, and his Washington Wizards defeated in their own hall Memphis Grizzlies 93:87. Basketball players from the US capital in the current season of the NBA league have 15 wins and 13 defeats. They take sixth place in the Eastern Conference table.

Gortat na parkiecie przebywał 29 minut i trafił pięć z siedmiu rzutów z gry oraz dwa z czterech wolnych. Dwucyfrowy dorobek punktowy uzyskał dopiero po raz drugi w tym miesiącu. Jego konto uzupełnia osiem zbiórek, trzy asysty i dwa bloki. Popełnił jeden faul.

Polski środkowy jak tylko mógł, utrudniał życie Marcowi Gasolowi i wywiązał się z tego zdania bardzo dobrze. Grający na tej samej pozycji w Grizzlies Hiszpan trafił tylko pięć z 16 rzutów.

Do składu Wizards, po trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, wrócił John Wall. 27-letni rozgrywający jeszcze nie jest w optymalnej formie. Uzyskał 13 pkt i cztery asysty, a jego średnie z całego sezonu to 20,3 pkt oraz 9,2 asyst. Trener Scott Brooks z jego występu i tak był zadowolony.
"Jego obecność niewątpliwie czyni nas mocniejszymi. Miał kilka świetnych zagrań, szczególnie w obronie, co u rozgrywających nie jest często spotykane" - podkreślił szkoleniowiec.

"Czarodzieje" prowadzili przez niemal całe spotkanie. W trzeciej kwarcie ich przewaga wynosiła już 17 punktów, ale goście stratę zniwelowali i przez moment w ostatniej części gry nawet wygrywali 67:65.
Wizards już kilkukrotnie w tym sezonie roztrwaniali wysokie prowadzenie i schodzili z parkietu pokonani. Tym razem jednak w krytycznym momencie zwarli szyki i odzyskali kontrolę nad meczem. Najskuteczniejszy w ich szeregach był Bradley Beal - 18 pkt.

"Wciąż brakuje nam takiego instynktu zabójcy, aby dobić rywala i oszczędzić sobie nerwów w końcówce" - przyznał Wall.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługują Andrew Harrison - 20 pkt, a także JaMychal Green - po 15 pkt i zbiórek.

Kolejny mecz Wizards rozegrają w piątek, u siebie z Los Angeles Clippers (11-15).
W Konferencji Wschodniej wciąż najlepsza jest ekipa Boston Celtics (24-6), która minionej nocy pokonała we własnej hali Denver Nuggets 124:118. Gospodarzy do triumfu tradycyjnie poprowadził Kyrie Irving, uzyskując 33 pkt. Przyjezdnym ze stanu Kolorado nie wystarczyła dobra Gary'ego Harrisa - 36 pkt.

Na Zachodzie i zarazem w całej lidze najlepsi są koszykarze Houston Rockets (22-4). Teksańczycy odnieśli 11. zwycięstwo z rzędu, a tym razem u siebie wygrali z Charlotte Hornets 108:96.

W szeregach "Rakiet"świetnie spisał się duet graczy obwodowych. Chris Paul uzyskał 31 pkt i 11 asyst, a James Harden dołożył 21 pkt i osiem kluczowych podań. Wśród "Szerszeni" dominował Dwight Howard - 26 pkt i 18 zbiórek.