Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Every school 'needs dog as stress-buster'

Every school 'needs dog as stress-buster'
"Obecność psów w szkołach byłaby nieoceniona". (Fot. Getty Images)
The University of Buckingham vice-chancellor says it is 'a powerfully cost-effective way of helping children feel more secure at schools'.
Advertisement
News available in Polish

Brytyjski uczony Anthony Seldon od dawna nawołuje, aby szkoły i uniwersytety zwracały większą uwagę na zdrowie psychiczne podopiecznych. Jego kampanie przyczyniły się do podniesienia świadomości na temat występowania problemów ze zdrowiem psychicznym na kampusach uniwersyteckich w UK.

"Szkoły nie mogą już skupiać się wyłącznie na osiągnięciach naukowych uczniów i studentów bez dbania o ich życie emocjonalne” – podkreślił Seldon podczas konferencji w Westminster Academy w zachodnim Londynie. 

Obecność psa zmniejsza u ludzi lęk i stres. (Fot. Getty Images)

"Najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę zdrowia psychicznego uczniów w naszych szkołach jest obecność przynajmniej jednego psa w każdej placówce” – uważa  Anthony Seldon.

"Jest to bardzo łatwe do zrobienia, bardzo opłacalne, a dowody na korzyści wynikające z obecności psów są niezbite” – zaznacza naukowiec.

Od dawna wiadomo, że obecność psa zmniejsza u ludzi lęk i stres. Psy doskonale sprawdzają się na przykład jako terapeuci w szpitalach.

"Skoro psy pomagają chorym, poprawiają samopoczucie pacjentom w szpitalach, ich obecność może być zbawienna dla uczniów. To ważne, bo z roku na rok rośnie liczba dzieci, które mają problemy emocjonalne i psychiczne” – wyjaśniają eksperci.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Advertisement