Erling Braut Haaland scores two more in Dortmund's win over Koeln

Po wygranej z FC Koeln Borussia Dortmund awansowała na trzecie miejsce - 36 punktów. (Fot. Getty Images)
Erling Braut Haaland continued his spectacular ascent in European football with two more Borussia Dortmund goals to make history as the first player to score five goals in his first two Bundesliga games - with all of them coming in his first hour of football in Germany.

Haaland tym razem wszedł na boisko w 65. minucie, przy stanie 3:1. Do bramki gości trafił w 77. i 87. minucie, ustalając wynik

Wcześniej gole dla BVB strzelili Portugalczyk Raphael Guerreiro, Marco Reus i Anglik Jadon Sancho, zaś rywale z Kolonii odpowiedzieli trafieniem Marka Utha. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Już po poprzedniej kolejce środowisko piłkarskie w Dortmundzie rozpływało się w zachwytach nad Haalandem, który wówczas zadebiutował w barwach Borussii w wygranym 5:3 na wyjeździe meczu z Augsburgiem i popisał się hat-trickiem.

19-letni Norweg, sprowadzony niedawno za 20 mln euro z Red Bull Salzburg, wszedł wówczas na murawę w 56. minucie (zmienił Piszczka) i popisał się hat-trickiem.

Po wygranej z FC Koeln Borussia Dortmund awansowała na trzecie miejsce - 36 punktów. Mający taki sam dorobek i zajmujący drugą lokatę Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie dzisiaj Schalke 04 Gelsenkirchen.