Ennaoui of Poland got through to women 1500m semis in Rio

Ennaoui  of Poland got through to women 1500m semis in Rio
Polka upadłą po biegu w Rio. (Fot. Getty Images)
Sofia Ennaoui of Poland got through to women 1500m semis in Rio. Shepromised to dance dance if she end up in forst '8'.

Z dwóch półfinałów awansowało po pięć najlepszych zawodniczek oraz dwie z najlepszymi czasami. Wśród nich znalazła się Ennaoui, która w swoim biegu zajęła szóste miejsce, ale awansowała do finału z 10. czasem.

Na ostatnich metrach Ennaoui zaatakowała z dalszej pozycji i efektownie finiszowała. Jednak rywalizację o piąte miejsce przegrała o 0,01 sekundy z Brytyjką Laurą Weightman. Najszybsza była Etiopka Genzebe Dibaba - 4.03,06.

"Na pewno niektórzy jeszcze dwa miesiące temu, jak zapowiadałam, że wejdę do finału olimpijskiego, myśleli, że jestem nienormalna. Udowodniłam, że sześć lat ciężkich przygotowań i wyrzeczeń nie poszło na marne i weszłam do finału olimpijskiego w wieku 20 lat. Jestem przeszczęśliwa i nie wstydzę się tego. Czułam, że jak się nie położę, to miejsca w finale nie wywalczę. Tylko się modliłam, otworzyłam oczy, nie miałam siły wstać i patrzyłam na tablicę, czy moje nazwisko ukaże się na piątym miejscu. Tak się nie stało i była rozpacz, szok, ale potem miałam nadzieję na wejście z czasem i się udało. Teraz, jak wejdę do pierwszej ósemki, zatańczę sambę przed kamerami. Tak że - czekajcie" - stwierdziła zawodniczka”.