English League: Manchester City scored eight goals for Watford

Piłkarze Manchester City rozgromili zawodników z Watford. (Fot. Getty Images)
Defending Manchester City defeated the last in the Watford 8: 0 table in the sixth round of the English Premier League in front of his audience. The champion takes second place with two points loss to Liverpool, who will play against Chelsea today.

Już po 18 minutach gospodarze prowadzili 5:0 po bramkach Hiszpana Davida Silvy (w pierwszej minucie), Argentyńczyka Sergio Aguero z rzutu karnego (7.), Algierczyka Riyada Mahreza z wolnego (12.), Portugalczyka Bernardo Silvy (15.) i Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego (18.).

W drugiej połowie dwa gole dołożył Bernardo Silva (48. i 60.), który skompletował hat-trick, a wynik ustalił Belg Kevin De Bruyne (85.).

Aguero uzyskał ósmą bramkę w tym sezonie i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Było to też jego setne trafienie w angielskiej ekstraklasie.

Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy to wyrównanie rekordu Premier League. Z kolei najwyższe zwycięstwo odniósł w 1995 roku Manchester United, który rozbił Ipswich Town 9:0.

"The Citizens" mają trzynaście punktów po sześciu meczach. Lider Liverpool zdobył komplet w pięciu. W niedzielę o 17.30 czeka go spotkanie z Chelsea w Londynie.

Na trzecie miejsce przed pozostałymi rozstrzygnięciami awansowała ekipa Leicester City, która wczoraj pokonała u siebie Tottenham Hotspur 2:1. "Lisy" mają 11 punktów.