El. MŚ 2022: Kostaryka uzupełniła grono uczestników turnieju

Kostarykańscy piłkarze pokazali się w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Kostaryka pokonała w katarskim Ar-Rajjan Nową Zelandię 1:0 (1:0) w międzykontynentalnym barażu i została ostatnią, 32. drużyną, która wywalczyła awans na tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zwycięską bramkę zdobył w trzeciej minucie Joel Campbell.

W 39. minucie piłkarze Nowej Zelandii myśleli, że doprowadzili do remisu, ale sędzia nie uznał trafienia Chrisa Wooda, ponieważ arbitrzy VAR dopatrzyli się faulu Matthew Garbetta we wcześniejszej fazie akcji.

Kostaryka trafi w Katarze do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Niemcami i Japonią.

Dzień wcześniej na tym samym stadionie po bezbramkowym remisie Australia pokonała Peru w rzutach karnych. W mundialu "Kangury" zagrają po raz szósty w historii, a piąty z rzędu. Ich rywalami w grupie F będą broniąca tytułu Francja, Dania i Tunezja.

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia. Polscy piłkarze wystąpią w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.