El Trafico: Zlatan Ibrahimovic's hat trick gets Galaxy the victory in testy match with LAFC

Zlatan... to po prostu Zlatan! (Fot. Getty Images)
LA Galaxy superstar Zlatan Ibrahimovic said before Friday's meeting with rival Los Angeles FC that he was 'by far' the best player in Major League Soccer and was 'like a Ferrari among Fiats.' Those comparisons included scoring leader Carlos Vela.

Ibrahimovic trafił do LA Galaxy w marcu ub.r. i w debiucie strzelił dwie bramki w meczu z Los Angeles FC, zapewniając zwycięstwo swojej drużynie 4:3. Tym samym w czterech meczach przeciwko tej drużynie strzelił sześć bramek.

"Jestem jak Ferrari wśród Fiatów" - mówił przed ostatnim spotkaniem Szwed.

To porównanie obejmowało również Carlosa Velę, który z 21 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Meksykanin trafił do bramki rywali w czwartej (z karnego) i 97. minucie. Szwed opowiedział golami w ósmej, 56. i 70. minucie. W sumie na koncie ma 16 trafień.

"Mam wiele szacunku do Veli, bo to dobry zawodnik. Jednak porównywanie mnie do niego jest wielkim błędem" - podkreślił 37-letni Szwed.

Ibrahimovic pierwszy hat-trick w MLS zaliczył w poprzednim sezonie w meczu z Orlando City.

W tabeli Konferencji Zachodniej po 21 kolejkach Los Angeles FC z 46 punktami prowadzi w tabeli. LA Galaxy ma dziewięć mniej.