El Clasico: Real Madrid go top of La Liga after 2-1 win over Barcelona in thrilling finish

Starciu hiszpańskich gigantów towarzyszyła duża dramaturgia do ostatniego gwizdka sędziego. (Fot. Getty Images)
Real Madrid jumped to the top of the La Liga table to take poll position in an intense title race after they defeated Barcelona 2-1 in the El Clasico 2021 at home on Saturday. Goals from Karim Benzema and Toni Kroos gave Zinedine Zidane's men the 2nd El Clasico win of the season.

Transmitujące wieczorny mecz Radio Marca odnotowało, że pojedynek mógł się podobać, a wynik spotkania do jego ostatnich minut nie był przesądzony. Stołeczne radio zaznaczyło, że sukces "Królewskich" polegał przede wszystkim na rozegraniu "wyśmienitej pierwszej połowy", po której gospodarze prowadzili dwiema bramkami.

Rozgłośnia Cadena Ser wskazuje, że starciu hiszpańskich gigantów towarzyszyła duża dramaturgia do ostatniego gwizdka sędziego. Stacja odnotowała, że osłabiony wyrzuconym z boiska za dwie żółte kartki Casemiro stołeczna drużyna szczęśliwie "dowiozła" zwycięstwo do końca. Sukces Realu nazywa "bardzo ważnym, choć wymęczonym".

Dziennik "As" tymczasem zauważa, że pomimo słabszej drugiej połowy w wykonaniu Realu, piłkarze ze stolicy dzielnie walczyli do końca. Przypomina, że już w doliczonym czasie gry podopieczni Zindedine'a Zidane'a mogli zdobyć trzeciego gola.

Hiszpańscy komentatorzy zgodnie wskazują na skuteczną mobilizację w szeregach Realu Madryt po osłabieniu jego ekipy kontuzją Sergio Ramosa. Wskazują, że brak kapitana "Królewskich" był widoczny w wieczornym starciu na stadionie im. Alfredo Di Stefano.

Z kolei według wydawanego w Barcelonie "Sportu", we wczorajszy wieczór zabrakło nie tylko Ramosa, ale również pojedynków z Lionelem Messim, które w ostatnich latach "nadawały kolorytu" klasykom. Gazeta przypomniała też, że klasyk po raz pierwszy w historii rozgrywany był na stadionie Realu w madryckiej dzielnicy Valdebebas.

Inną nowością w stosunku do poprzednich pojedynków "El Clasico" jaką odnotował dziennik "Sport" była bramka zdobyta przez Karima Benzemę. Gazeta przypomina, że był to pierwszy gol, jaki madrycki napastnik zdobył w dziesięciu ostatnich pojedynkach Realu z FC Barcelona.

Katalońska gazeta uważa, że FC Barcelona zasłużyła w sobotni wieczór na remis. Przyznała, że Ronald Koeman ma prawo "czuć się niezadowolony z postawy swoich podopiecznych", gdyż "było ich stać na więcej".