Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ekstra pieniądze przed świętami od HMRC

Ekstra pieniądze przed świętami od HMRC
Dodatkowa gotówka przed świętami zawsze jest mile widziana. (Fot. Getty Images)
Miliony pracowników na Wyspach, w tym pielęgniarki, fryzjerzy, pracownicy budowlani oraz osoby zatrudnione w handlu, mogą ubiegać się o ulgę podatkową (tax rebate) np. za pranie roboczych ubrań czy zakup nowej wiertarki.
Reklama

Osoby zatrudnione w tych branżach często muszą sięgać do własnej kieszeni, aby pokryć wydatki związane z pracą, takie jak naprawa narzędzi czy zakup roboczego ubrania.

Jednak niewiele zatrudnionych wie, że może odzyskać część tych pieniędzy. Co więcej, jeśli zgłoszą swoje roszczenia przez internet, środki mogą być na ich koncie jeszcze przed 25 grudnia - przypomina brytyjski urząd podatkowy HM Revenue & Customs (HMRC)

Fiskus na Wyspach zachęca podatników, aby weszli na stronę gov.uk i sprawdzili, czy mogą ubiegać się o dodatkową gotówkę.

Ulgą powinni zainteresować się m.in. fryzjerzy. (Fot. Getty Images)

"Nie trzeba korzystać z żadnych pośredników. Za pomocą kilku kliknięć i prostego urządzenia "Check If You Can Claim" można uzyskać zwrot pieniądzy za wydatki związane z pracą" - infromuje HMRC. 

Ci, którzy się zakwalifikują, muszą następnie zalogować się na osobistym koncie podatkowym. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, środki zostaną wypłacone w ciągu trzech tygodni.

Ulga podatkowa "tax rebate" przysługuje np. w przypadku naprawy lub wymiany małych narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy (nożyczek lub wiertarki elektrycznej), a także zakupu, czyszczenia, lub naprawy specjalistycznej odzieży, w tym firmowej koszulki czy obuwia ochronnego. Zwrot kosztów może dotyczyć też służbowych podróży i noclegów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama