Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ekspozycja z torebką ze skóry krokodyla w londyńskim zoo stała się viralem na Twitterze

Ekspozycja z torebką ze skóry krokodyla w londyńskim zoo stała się viralem na Twitterze
Zamiast krokodyli w zoo w Londynie na wybiegu umieszczono damską torebkę z krokodylej skóry. (Fot. Twitter/@sleepy_homo)
Podczas wizyty w londyńskim ogrodzie zoologicznym można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt. Jednak kilka lat temu zainstalowano tam nietypową ekspozycję, która zwraca uwagę na problem nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.
Reklama
Reklama

Wystarczy odwiedzić tamtejszy wybieg dla gadów, by natrafić na coś, co nie jest żywym zwierzęciem, ale przyciąga tłumy odwiedzających zoo. To damska torebka, która została wykonana ze skóry krokodyla syjamskiego.

Torebka została skonfiskowana przez brytyjskich funkcjonariuszy służb granicznych na lotnisku w Londynie jeszcze w 2018 roku i przekazana do zoo, aby zwrócić uwagę na konsekwencje, jakie niesie za sobą nielegalny handel dzikimi zwierzętami na całym świecie.

W zoo nie ma żywych krokodyli syjamskich - co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że według szacunków na całym świecie pozostało ich tylko od 500 do 1 000 z powodu polowań.

Mimo że ekspozycja w zoo istnieje już od kilku lat, ostatnio post na Twitterze jednego z odwiedzających sprawił, że zrobiło się o niej naprawdę głośno, wywołując ponowne zainteresowanie nielegalnym handlem.

Opiekun gadów i płazów dr Ben Tapley przyznał, że bardzo cieszy go fakt, iż świadomość na ten temat się upowszechnia.

Krokodyle syjamskie można znaleźć w ich naturalnym środowisku, gdzie swobodnie pływają w wolno płynących rzekach w całej południowo-wschodniej Azji i Indonezji. Jednak ich populacja została "mocno przetrzebiona" przez rozwój handlu od połowy do końca XX wieku, a wiele z nich zostało upolowanych ze względu na ich skórę przeznaczoną na handel - wyjaśnia dr Tapley.

Dr Tapley podkreśla, że londyńskie zoo współpracuje z rządami i społecznościami na całym świecie, aby chronić dzikie zwierzęta, wspierać egzekwowanie prawa, które jest wymierzone w siatki przemytników, i zmniejszyć popyt na zagrożone gatunki.

W londyńskim zoo znajduje się wiele gatunków szczególnie zagrożonych, z których większość to gatunki będące celem działań handlarzy nielegalnych dzikich zwierząt.

Od 2000 roku zoo zapewniło schronienie dla ponad 3 000 zwierząt zarekwirowanych przez UK Border Force podczas ich pracy na lotniskach i w portach. Egzotyczni mieszkańcy 196-letniego ogrodu zoologicznego w Regent's Park to między innymi żółwie egipskie, czerwone żaby deszczowe, pytony zielone i koralowce.

Czytaj więcej:

WWF: Grozi nam największe wymieranie gatunków od czasów zagłady dinozaurów

Z londyńskiego zoo uciekł drapieżny ptak. Nie jest groźny dla innych zwierząt i ludzi

Niezwykły poród w londyńskim zoo. Jeżozwierz urodził się na oczach zwiedzających

W angielskim zoo urodziła się pierwsza kapibara od 11 lat

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 25.04.2024
    GBP 5.0427 złEUR 4.3198 złUSD 4.0276 złCHF 4.4131 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama