Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

EE, O2 oraz Vodafone w obliczu krytyki. Wciąż sprzedają smartfony Huawei

EE, O2 oraz Vodafone w obliczu krytyki. Wciąż sprzedają smartfony Huawei
Flagowy model smartfona Huawei wciąż znajduje się w sprzedaży. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy operatorzy zostali oskarżeni o oszukiwanie klientów, ponieważ w ich ofercie wciąż znajdują się wybrane modele telefonów marki Huawei - donosi dziś lokalna prasa. Jak zauważają eksperci, telefony chińskiego producenta wkrótce mogą stać się bezużyteczne.
Reklama

Wielu Brytyjczyków już teraz domaga się zwrotów pieniędzy po tym, jak Google wpisało Huawei na "czarną listę". Telefony tego producenta pozbawione będą przyszłych aktualizacji, a wiele kluczowych usług - jak choćby Google Maps, Gmail czy YouTube - zostanie wkrótce zablokowanych.

Najbardziej rozczarowani są zwłaszcza ci klienci operatorów, którzy "uwiązani są" kontraktem. Ich zdaniem, firmy telekomunikacyjne powinny anulować umowy i zwrócić poniesione przez użytkowników koszty związane z nabyciem telefonu.

Na zdjęciu: Brytyjska siedziba firmy Huawei w londyńskim Reading. (Fot. Getty Images)

Na Twitterze brytyjscy operatorzy zasypywani są kolejnymi pytaniami.

"Drogie EE, co mam teraz zrobić ze swoim Huaweiem? Czy dostanę jakieś zamienne urządzenie?" - pyta jeden z Brytyjczyków.

"O2, czy będę mógł za darmo wymienić swój telefon na inny?" - brzmi inny.

Jak zauważają internauci, niektóre sieci wciąż nie odniosły się do problemu, podczas gdy inne zupełnie go zignorowały. Obecnie smartfony Huawei wciąż są dostępne do zakupu w sieciach EE, O2 oraz Vodafone.

Do sprawy odnieśli się prawnicy, w tym Mark Woloshak z kancelarii Slater and Gordon. "Jeśli otrzymałeś telefon w ciągu ostatnich 30 dni, masz prawo go oddać z uwagi na to, że przestał spełniać swoją funkcję" - zauważa ekspert. Dodaje jednak, że wszyscy operatorzy w Wielkiej Brytanii są "prawnie zabezpieczeni" przed losowymi wypadkami, na które nie mieli wpływu. Oznacza to, że wymiana urządzenia Huawei po 30 dniach może być w tej chwili jedynie gestem dobrej woli ze strony firm telekomunikacyjnych.

Brytyjscy operatorzy przekazali mediom, że wciąż nie wydali oświadczenia w tej sprawie, ponieważ czekają na wskazówki od Google. Dopiero wtedy mają się ustosunkować do problemu i poinformować klientów o kolejnych krokach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama