Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dyskusja w parlamencie: Lekcje w UK dopiero od 10:00?

Dyskusja w parlamencie: Lekcje w UK dopiero od 10:00?
Eksperci podkreślają, że wyspanie jest warunkiem koniecznym do naszego prawidłowego funkcjonowania. (Fot. Getty Images)
Parlamentarzyści mają zrobić sobie przerwę od Brexitu i dyskutować na temat jednego z najbardziej palących problemów ostatnich dni: czy nastolatki powinny rozpoczynać zajęcia szkolne później, czyli o godz. 10:00 rano.
Reklama

Pod petycją wzywającą do przesunięcia pierwszych zajęć lekcyjnych w szkołach średnich z godz. 8:30 na 10:00 podpisało się już prawie 180 tys. osób. To oznacza, że ​​musi być przedmiotem debaty w brytyjskim parlamencie. Dyskusja na ten temat odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

"Nastolatki są wyczerpane wczesnym wstawaniem do szkoły. Gdyby lekcje zaczynały się później, praca uczniów byłaby dużo bardziej efektywna" - czytamy w petycji.

Dr Paul Kelley z Open University podkreśla, że wyspanie jest warunkiem koniecznym do naszego prawidłowego funkcjonowania. "Zdrowie to podstawa w wieku szkolnym. Niewystarczająca ilość snu prowadzi do problemów fizycznych, następnie pojawiają się choroby psychiczne i, co za tym idzie, pogarszają się wyniki w nauce" - podkreśla naukowiec.

​Badania przeprowadzone przez Open University w 2017 roku wykazały, że nastolatkowie, którzy rozpoczynali szkołę o godz. 10:00 , a nie o 8:30, nie tylko mniej chorowali, ale mieli też lepsze oceny. 

National Sleep Fundation określiła, że optymalna ilość snu dla dzieci w wieku szkolnym (6-17 lat) wynosi od 8 do 11 godzin dziennie. 

 

  Komentarze


  • Vesper
   7 lutego, 16:54

   Czemu Parlament nie weźmie się za ograniczenie wyzysku imigrantów przez angielskich pracodawców. Np. £9.45 na godz. w Londynie powinni płacić wszyscy a nie £ 7.83 dla imigrantów. A nastolatkowie przestaną grać na Play station i zaczna chodzić wcześniej spać to będą wyspani

  • Ja
   8 lutego, 04:33

   Jestem za ,moj sun ma 10 lat wiec jeszcze nastolatkiem nie jest wiec juz bedzie mogl sam do szkoly chodzi a ja itak bede na czas w pracy.Nikt nikogo nie zmusza,ci co tak bardzo marudza zawsze moga wrocic do polski I tam prosic kaczynskiego zeby lekcje zaczynaly sie od 6 j rano I to jeszcze pierwsza lekcja powinna byc religia bo przeciez polacy to tacy katolicy tak sie wzajemnie szanuja.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama