Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dublińskie metro w 2027 roku. Projekt zakłada zburzenie 100 domów

Dublińskie metro w 2027 roku. Projekt zakłada zburzenie 100 domów
Czy mieszkańcy Dublina doczekają się swojego metra? (Fot. Independent.ie/screenshot)
Budowa dublińskiego metra może wymagać zburzenia ponad 100 domów - poinformowała Transport Infrastructure Ireland (TII). Właśnie rozpoczęły się publiczne konsultacje w sprawie przebiegu nitki nowego środka transportu.
Reklama

Do 11 maja planiści miejscy będą zbierali opinie mieszkańców na temat trasy Metro Link. Planowane do oddania w 2027 roku metro ma kursować co 2 minuty ze Swords do Sandyford, przez dublińskie lotnisko, Ballymun, Glasnevin oraz śródmieście.

Trasa liczyć będzie 26 km, z czego 12 km ma przebiegać pod ziemią. Projekt częściowo opiera się na wcześniejszych planach Metro North ze Swords do centrum oraz nowym odcinku zielonej linii Luasa między Charlemont a Fosterstwon.

“Budowa wymagać będzie jednak zburzenia ponad 100 nieruchomości w dzielnicach Ranelagh, Glasnevin oraz w centrum – nieopodal Tara Station” - poinformował „Irish Times”.

Publiczna konsultacja w sprawie projektu trwać będzie do 11 maja. Na przyszły rok TII planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę do An Bord Pleanála. Budowa ma się rozpocząć w 2021 i potrwać 6 lat.

Inwestycja będzie częścią projektu restrukturyzacji irlandzkiego transportu o wartości 7,5 mld euro.

"W ciągu najbliższych 4 lat zainwestujemy 4,2 mld euro w drogi, 2,7 mld ero w transport publiczny, 215 mln euro w sport i 168 mln euro w turystykę. Skupimy się głównie na ekologii i zwalczaniu korków" - zapowiedział minister transportu Shane Ross.

Szczegółowe informacje na temat konsultacji można znaleźć na stronie: metrolink.ie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama