Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dubliński transport wraca do normy. Są jednak opóźnienia

Dubliński transport wraca do normy. Są jednak opóźnienia
Transport w Dublinie zaczyna funkcjonować normalnie. (Fot. Getty Images)
Po paraliżu komunikacyjnym związanym z opadami śniegu, transport publiczny w Dublinie powoli wraca normy. Należy być jednak przygotowanym na opóźnienia - ostrzegają przewoźnicy.
Reklama

Przewoźnik Dublin Bus poinformował o powrocie do standardowego rozkładu jazdy, jednak zastrzegł, że w niektórych miejscach ruch nadal może być zakłócony. Klientom doradził zarezerwowanie więcej czasu na podróż, szczególnie w godzinach szczytu.

“Na niektórych trasach nadal są trudności z przejazdem, dlatego nie możemy zapewnić informacji w czasie rzeczywistym. Powróci ona, gdy tylko ruch będzie się odbywał jak zwykle. Tymczasem najlepiej jest sprawdzać naszą stronę internetową, która jest na bieżąco aktualizowana” - poinformował usługodawca.

Dziś rozpoczęły kursowanie również szkolne autobusy Bus Éireann, jednak firma zastrzegła, iż serwis zależy od warunków na poszczególnych drogach.

“Wiele autobusów szkolnych obsługuje wsie i mniejsze drogi, których część jest nadal nieprzejezdna. Najgorsze warunki panują na wschodzie, południu i południowym wschodzie kraju” - zaznaczył przewoźnik.

Pociągi Iarnród Éireann oraz Dart kursują dziś jak zwykle. Ruch kolejowy zakłócony jest jednak nadal na trasach Limerick - Ballybrophy przez Nenagh oraz Waterford - Limerick Junction. Według Iarnród Éireann, zakłócenia potrwają dziś do wieczora.

Do normy nie wrócił jeszcze całkowicie ruch szybkiego tramwaju Luas. Obecnie obsługiwane są odcinki: czerwonej linii z The Point do Tallaght i Saggart. Na trasie Belgard - Saggart podstawiane są autobusy zastępcze. Zielona linia działa w pełni między Broombridge a Brides Glen.

W Irlandii silne opady śniegu trwały od środy do soboty. W tym czasie zamknięte były szkoły i większość firm, a transport publiczny został sparaliżowany. Przyczyną anomalii pogodowej był front syberyjski połączony z huraganem Emma. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama