Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dublińska moda na pączki "osiągnęła szczyt"

Dublińska moda na pączki
Irlandczycy uwielbiają jeść pączki. (Fot. Thinkstock)
Mieszkańcy Dublina nie mogli nie zauważyć w ostatnim czasie nowej mody na pączki. W stolicy powstał szereg punktów oferujących smażone słodkości. Według właścicielki Rolling Donut, rynek się już jednak nasycił.
Reklama

“Myślę, że to koniec. Każdy, kto postanowi teraz wejść do tego biznesu, postąpi głupio” - komentuje Lisa Quinlan.

Córka właściciela kultowego kiosku z oponkami na O’Connell Street przez 2 ostatnie lata rozkręcała Rolling Donut w Dublinie. Wraz z narastaniem mody na jedzenie pączków pojawiała się jednak coraz większa konkurencja. Na rynek weszli poważni gracze tacy jak Boston Donuts, Offbeat Donuts oraz Aungier Danger.

Dobra passa jednak się kończy, o czym świadczy zamknięcie w ubiegłym tygodniu Dublin Doughnut Co.

“To wielka strata, ponieważ właścicielka tej firmy wykonała kawał dobrej pracy. Ja na pewno zostaję. Zapotrzebowanie na pączki nie zaniknie z dnia na dzień. Przetrwają jednak tylko najlepsi” - tłumaczy Quinlan.

Kobieta podpatrzyła pomysł na rozszerzenie działalności w Australii i USA, gdzie pączki są bardzo popularne. Zaczęła od sklepu internetowego, potem otwierała kolejne punkty, ciężko pracując na sukces każdego z nich. Wkrótce zamierza dopiąć uruchomienie stoiska na South King Street i - jak twierdzi - na tym zamierza zakończyć ekspansję.

“Na pewno nie otworzę kolejnego sklepu. Mam dopracowane systemy, produkt i odpowiednich ludzi. Moja praca jest teraz bardzo nudna” - podsumowuje właścicielka.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama