Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dublińscy urzędnicy wpadli na pomysł kwaterowania bezdomnych w więzieniu

Dublińscy urzędnicy wpadli na pomysł kwaterowania bezdomnych w więzieniu
Niewykorzystane budynki, które kiedyś słuzyły jako więzienia, mogą służyć bezdomnym - twierdzą irlandzkie władze. (Fot. Thinkstock)
Na pomysł kwaterowania bezdomnych w więzieniu wpadli urzędnicy dublińskiego magistratu. Według portalu Dublin Live, odbyły się już wstępne rozmowy z Prison Service.
Reklama

Irlandzkie ministerstwo sprawiedliwości zaproponowało urzędowi miasta korzystanie z aktualnie nieużywanego oddziału szkoleniowego największego dublińskiego więzienia Mountjoy Prison. Według portalu, budynek jest oddzielony od głównych oddziałów zakładu karnego i może się w nim zmieścić 96 miejsc noclegowych.

O planach ratusza poinformował niezależny radny Mannix Flynn.

„Ten pomysł może być odpowiedzią na stołeczny kryzys bezdomności. To piękny budynek nad brzegiem Royal Canal. Jeszcze nie wiadomo, czy zostałby on zaadaptowany dla osób samotnych, czy rodzin. Chciałbym, aby służył on tym najbardziej potrzebującym, którzy sypiają na ulicach miasta” - poinformował.

W realizację projektu jest zaangażowane ministerstwo sprawiedliwości, Dublin City Council oraz Dublin Region Homeless Executive.

„To bardzo dobry pomysł. Nie powinno to być widziane jako umieszczanie bezdomnych w więzieniu. Budynek jest oddzielony od głównego kompleksu. Warto jest wykorzystywać podobne nieruchomości. Według mnie, w awaryjnych sytuacjach powinny być także wykorzystywane zabudowania Collins Barracks w centrum Dublina” - dodał radny.

Decyzja w sprawie realizacji projektu nie została jeszcze podjęta. Tymczasem w sąsiedztwie więzienia, nad brzegami kanału stale koczuje grupa bezdomnych, w tym Polacy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama