Menu

Dublin ma 3 z 5 najgorszych kąpielisk w Irlandii

Dublin ma 3 z 5 najgorszych kąpielisk w Irlandii
Sandymount Strand w Dublinie. (Fot. Getty Images)
Jeżeli chodzi o plaże, Dublin niestety nie ma obecnie powodów do dumy. Znajdują się tam aż trzy spośród pięciu najgorszych irlandzkich kąpielisk - wynika z najnowszego raportu Environmental Protection Agency (EPA).
Reklama

Trzy dublińskie plaże, które otrzymały ocenę "słabą", to: Merrion Strand, Sandymount Strand i Brook Beach w Portrane. Woda nie spełniła tam minimalnych standardów czystości, w związku z czym należy wprowadzić ograniczenia kąpieli oraz środki w celu poprawy jej jakości. Jak podaje EPA, woda, która spływa do kąpielisk w Dublinie, "zawiera ścieki i spływy z dróg".

Dwie pozostałe plaże, które znalazły się w najgorszej "piątce", to Clifden (hr. Galway) i Liliput w Lough Ennell (hr. Westmeath) - informuje "The Irish Independent".

Ocena tej drugiej została obniżona z "dobrej" w 2017 r. do "słabej" w 2018 r. Zgodnie z analizą EPA, plaża ma "bardzo wysoki poziom zanieczyszczenia", a główne przyczyny takiego stanu rzeczy to "rolnictwo i zrzuty z szamba".

Environmental Protection Agency ma jednak też dobre wieści. W 2018 r. sucha i słoneczna pogoda przyczyniła się do powstania dobrej jakości wody w kąpieliskach i aż 94 proc. irlandzkich plaż otrzymało ocenę "dostateczną".

Tymczasem 71 proc., czyli aż 103 plaże, dostały oceny "doskonałe". Oznacza to, że woda w kąpielisku jest "najczystsza i ma najwyższy standard".

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.11.2019
  GBP 5.014 złEUR 4.295 złUSD 3.874 złCHF 3.911 zł

  Sport


  Reklama