Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dublin: Morderca Polaków wyszedł na przepustkę

Dublin: Morderca Polaków wyszedł na przepustkę
David Curran został skazany na podwójne dożywocie. (Fot. Dublinlive.ie/screenshot)
Bliski przyjaciel dwóch Polaków, zamordowanych w Dublinie w 2008 r. przy pomocy śrubokręta, krytykuje urzędników, którzy pozwolili, aby skazany na dożywocie morderca wyszedł na przepustkę - informuje Dublinlive.ie.
Reklama

David Curran miał 17 lat, gdy 28 lutego 2008 r. zaatakował 28-letniego Pawła Kalitę i 27-letniego Mariusza Szwajkosa przed ich domem na Benbulben Road w dublińskiej dzielnicy Drimnagh. Mężczyźni zmarli w wyniku ran zadanych śrubokrętem w głowę. 

Zabójstwo obu Polaków było wstrząsem dla polskiej społeczności i Irlandczyków. Curran przyznał się do morderstwa, jednak w czasie procesu twierdził, że dokonał go w afekcie. W maju 2010 r., po trwającej trzy tygodnie rozprawie, został skazany na podwójne dożywocie. 

Niedawno Curran, mający obecnie 28 lat, został na dobę zwolniony z więzienia, aby spotkać się z rodziną. Alan Kennedy, przyjaciel i pracodawca Pawła i Mariusza, ostro skrytykował władze za to, że wypuściły zabójcę na ulice - podaje Dublinlive.ie.

"Zmartwiłem się tym i bardzo zdenerwowałem. Wiedziałem, że pewnego dnia dostanę taką wiadomość od dziennikarzy, którzy zobowiązali się, że mnie będą informować, jeśli dzieje się coś ważnego. Ale to i tak niczego nie ułatwia" - przyznał podczas rozmowy w radio Liveline, dodając, że postarał się o to, aby polskie rodziny w Irlandii nie dowiedziały się, kiedy Curran będzie na wolności.

Zapytany przez dziennikarza, czy uważa, że było to zabójstwo na tle rasowym, Kennedy odpowiedział: "Nie sądzę. Wątpię, czy rozważał nawet, że osoba, którą zamierzał zamordować, to inna istota ludzka stojąca na dwóch nogach; tym bardziej nie zastanawiał się nad narodowością swoich ofiar".

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   22 maja, 13:05

   gdyby bylo odwrotnie to napewno by go nie wypuscili na przepustke, a z racji,ze jest irlandczykiem to wsz mu wolno,polacy beda zawsze najgorsi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama