Menu

Dublin: Gospodarczy boom i rekordowo niskie bezrobocie

Dublin: Gospodarczy boom i rekordowo niskie bezrobocie
Gospodarka Dublina dawno nie miała się tak dobrze. (Fot. Getty Images)
Gospodarka irlandzkiej stolicy rozkwita, a zatrudnienie w IV kwartale 2018 roku jest na rekordowym poziomie - wynika z raportu Dublin Economic Monitor, który został opracowany przez EY-DKM Economic Advisory na zlecenie lokalnych władz.
Reklama

Bezrobocie wynosi 4,9 proc. i jest na najniższym poziomie od IV kwartału 2007 r. Taki odsetek oznacza, że pracę w Dublinie ma obecnie ponad 700 000 osób - podaje "Irish Times".

Raport to również dobre wiadomości dla najemców i potencjalnych nabywców domów. Czynsze i ceny nieruchomości zaczynają spadać, a za wynajem mieszkania trzeba obecnie zapłacić 1 650 euro. 

Dobre wyniki dublińskiej gospodarki to jednak szereg nowych wyzwań. (Fot. Getty Images)

"Jest to bardzo mile widziany trend, biorąc pod uwagę długotrwałe problemy na rynku mieszkaniowym. Poprawa po stronie podażowej rynku powinna nadal wpływać na ten trend w nadchodzących kwartałach" - komentuje najnowsze liczby Ciara Morley, ekonomistka EY-DKM Economic Advisory.

Steven O’Gara, starszy urzędnik ds. rozwoju gospodarczego w Radzie Miasta Dublin, zauważa jednak, że "dobre wyniki dublińskiej gospodarki, szczególnie w zakresie tworzenia miejsc pracy, to jednak szereg nowych wyzwań".

"Nasza zdolność do przyciągania i zatrzymywania światowej klasy talentów, których potrzebujemy, aby napędzać kluczowe sektory, będzie stanowić dodatkowe dodatkowe obciążenie dla infrastruktury transportowej i mieszkaniowej. Musimy być przygotowani na sprostanie wyzwaniom i zapewnić zrównoważone rozwiązania" - dodał O’Gara.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama