Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dublin: Garda łapie złodziei na rowery-przynęty

Dublin: Garda łapie złodziei na rowery-przynęty
Gardziści mogą mówić o sporym sukcesie. (Fot. Thinkstock)
16 złodziei rowerów aresztowała w Dublinie Garda dzięki nowatorskiej operacji 'Chain'. Do akcji wykorzystywane są między innymi jednoślady-przynęty.
Reklama

Rowery służące jako wabiki na złodziei Garda umieszcza w najbardziej niebezpiecznych miejscach południowego centrum stolicy. Pojazdy są monitorowane przez śledczych, gotowych zatrzymać każdego, kto będzie próbował je ukraść. Jak przekazała Independent.ie senator Socjaldemokratów Róisín Shortall, pilotażowa akcja może zostać rozszerzona na kampusy uniwersyteckie w takich miastach jak Cork czy Galway.

“Kradzieże rowerów są poważnym problemem dla cyklistów w centrum Dublina i innych miastach. Ze względu na to, że często nie są one zgłaszane Gardzie, trudno jest oszacować realną skalę zjawiska. Nowatorska metoda wykorzystania pułapek na złodziei może naprawdę skutecznie ich odstraszać” - stwierdziła, dodając, że “zapobieganie jest zawsze lepsze od leczenia” - dlatego rowerzyści powinni dbać o dobre zapięcia.

Senator wskazała także, iż biura, bloki mieszkalne oraz uczelnie winny zapewniać rowerzystom bezpieczne parkingi, tak by nie trzeba było ich zostawiać na ulicach.

“Operation Chain” jest prowadzona przez posterunek przy Pearse Street, we współpracy z Dublin City Council. Gardziści nie tylko monitorują rowery-przynęty, ale także dalszą aktywność złodziei, sprawdzając, czy próbują je sprzedać w internecie.

W ciągu roku, do marca, aresztowano 16 osób. 7 spraw zostało doprowadzonych do końca, w tym 3 przestępców otrzymało nadzór kuratorski, 1 został skazany na roboty publiczne, a inna otrzymała ostrzeżenie. Sześć innych spraw jest w toku postępowania sądowego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama