Drużyna Szczęsnego liderem po zwycięstwie nad Fiorentiną

Wojciech Szczęsny z kolegami z Romy pokonał Fiorentinę (Fot. Getty Images)
Piłkarze Romy pokonali na wyjeździe w 9. kolejce dotychczasowego lidera włoskiej ekstraklasy Fiorentinę 2:1 i awansowali na pierwsze miejsce. W zespole gości cały mecz grał Wojciech Szczęsny, a w ekipie gospodarzy do 61. minuty - Jakub Błaszczykowski.

Rzymianie do przerwy prowadzili po golach Mohameda Salaha (w rundzie wiosennej występował w Fiorentinie) i Gervinho. Nieskuteczni tego dnia gospodarze jedyną bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie, gdy Szczęsnego pokonał Khouma Babacar.

Polski bramkarz doznał w trakcie spotkania lekkiej kontuzji ręki, ale po założeniu opatrunku wrócił do gry.

To był bardzo nieudany tydzień dla drużyny z Florencji, rywala Lecha Poznań w Lidze Europejskiej. Od 18 października Fiorentina przegrała trzy mecze po 1:2. Najpierw w Napoli, następnie z polskim zespołem w LE, a teraz z rzymianami.
W tabeli włoskiej ekstraklasy Roma ma obecnie 20 punktów, a drużyna Błaszczykowskiego - 18.

Piłkarze Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, ulegli na wyjeździe Lazio Rzym 0:3, natomiast mistrz kraju Juventus Turyn (obecnie 12. w tabeli) pokonał Atalantę Bergamo 2:0.

Dzień wcześniej Piotr Zieliński zdobył gola dla Empoli w wygranym 2:0 spotkaniu z Genoą. To pierwsze trafienie 21-letniego pomocnika w Serie A.