Drużyna Boruca poległa w starciu z Liverpoolem

Artur Boruc grał w meczu z Liverpoolem (Fot. Getty Images)
Piłkarze drugoligowego AFC Bournemouth, z Arturem Borucem w składzie, odpadli w ćwierćfinale Pucharu Ligi w Anglii. We wczorajszym spotkaniu przegrali u siebie z Liverpoolem 1:3. Oprócz 'The Reds' awans tego dnia wywalczył Tottenham Hotspur.

Zespół z Bournemouth, który jest liderem zaplecza angielskiej ekstraklasy, miał niewiele do powiedzenia w starciu z utytułowanym rywalem. W 51. minucie przegrywał już 0:3, a polskiego bramkarza pokonali kolejno Raheem Sterling, Lazar Markovic i ponownie Sterling. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 57. minucie Dan Gosling.

W drugim wczorajszym spotkaniu Tottenham wygrał z Newcastle United aż 4:0, gole strzelili Nabil Bentaleb, Nacer Chadli, Harry Kane i Roberto Soldado.

Dzień wcześniej awans do półfinałów wywalczyli piłkarze Chelsea Londyn (3:1 na wyjeździe z drugoligowym Derby County), a także zawodnicy trzecioligowego Sheffield United, którzy sensacyjnie wygrali z Southampton 1:0.

Triumfatorzy ostatniej edycji Pucharu Ligi w Anglii - piłkarze Manchesteru City - odpadli w poprzedniej rundzie. Pod koniec października przegrali na własnym stadionie z Newcastle United 0:2.

W wyniku losowania w półfinałach (tutaj już mecz i rewanż), zaplanowanych na styczeń, Liverpool zmierzy się z Chelsea, a Tottenham z Sheffield United.