Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dreamliner Virgin pobił rekord prędkości podczas lotu do Londynu

Dreamliner Virgin pobił rekord prędkości podczas lotu do Londynu
Boeing 787 z floty Virgin. (Fot. Facebook/ LHR: airside)
Boeing 787 Dreamliner z floty lotniczej Virgin Atlantic najprawdopodobniej pobił rekord prędkości w powietrzu. W czasie rejsu z Los Angeles do Londynu samolot osiągnął prędkość 1 287 km/h (czyli 801 mil na godzinę). Maszyna doleciała do stolicy Wielkiej Brytanii 48 minut wcześniej niż planowano.
Reklama

"Dreamliner wylądował w Londynie Heathrow w poniedziałek 18 lutego 48 minut przed czasem. Rejs VS8 z Los Angeles trwał 9 godzin i 34 minuty" - podał dziennik "The Independent".

W osiągnięciu takiego wyniku pomógł prąd strumieniowy, który nad wschodnim wybrzeżem osiągnął prędkość 372 kilometry na godzinę (231 mil na godzinę ), co było najwyższą wartością od niemal pół wieku, a dokładnie od 1957 roku. Tę informację przekazała National Weather Service, czyli amerykańska Narodowa Służba Pogodowa z siedzibą w Nowym Jorku. 

"Średnia prędkość, jaką osiąga Boeing 787, to 902 kilometry na godzinę (561mph)" - podaje "The Independent".

Brytyjski dziennik przypomina również, że w styczniu 2018 roku Dreamliner, należący do linii lotniczych Norwegian, pobił rekord najszybszego lotu transatlantyckiego samolotem poddźwiękowym.

Maszyna leciała 5 godzin 13 minut. Pasażerowie podróżujący z Nowego Jorku do Londynu Gatwick, wylądowali na miejscu 53 minuty przed zaplanowanym czasem.

Dla porównania, legendarny naddźwiękowy samolot Concorde na trasie między Nowym Jorkiem i Londynem latał maksymalnie z prędkością 2 270 km/h na wysokości przelotowej.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama