Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dożywocie dla pijanych kierowców w UK

Dożywocie dla pijanych kierowców w UK
Pijani kierowcy w UK muszą liczyć się z bardzo surowymi karami. (Fot. Thinkstock)
Brytyjczycy będą zdecydowanie bardziej surowi dla drogowych przestępców. Pijanym kierowcom, którzy w Wielkiej Brytanii spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym, grozi nawet dożywocie.
Reklama

Brytyjczycy zaostrzają prawo, aby zredukować liczbę wypadków spowodowanych przez pijanych zmotoryzowanych.

Kara dla nietrzeźwych kierowców nie będzie mała – od 14 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Dotyczy ona także zmotoryzowanych, którzy spowodują śmiertelny wypadek po zażyciu narkotyków czy w trakcie wysyłania wiadomości tekstowej ze swojego telefonu.

Na podobną karę mogą być również skazani kierowcy, którzy spowodują wypadek z niezachowaniem należytej ostrożności - chodzi na przykład o przekraczanie limitu prędkości lub rozmowę przez telefon -podaje dziennik "The Guardian".

Rząd o zmianach w prawie poinformował w październiku 2017 roku. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały od 2016 roku. W przeprowadzonym przez władze badaniu 70 proc. respondentów poparło podniesienie wymiaru kar.

Tylko w 2016 roku w Wielkiej Brytanii za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym przez niebezpieczną jazdę skazano prawie 190 osób. Ponad 30 z nich było pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że jeśli spowodują taki wypadek, mogą być już sądzeni według znowelizowanego kodeksu.

 

  Komentarze


  • Znaffca
   13 listopada 2017, 18:10

   Tak to już jest, a szczególnie w Polsce. Weźmiesz nóż i zabijesz = dostaniesz 25 lat. Wypiszjesz pare piwek i je**iesz kogoś na pasach i dostaniesz 10 lat(oby). Jak to mówią, jak chcesz kogoś zabić, to najlepiej samochodem i po pijaku.

  • Maniutek
   13 listopada 2017, 18:46

   16-to latkowie brytyjscy mają zniżkę . Za zabicie Polaka tylko 3-kę i od sędziego nagana wzrokowa !

  • Gosc 039
   13 listopada 2017, 20:00

   W Chinach za takie coś policja miałaby prawo zastrzelić pijanego kierowcę gdyby spowodował że pieszy zginął przez pijanego kierowcę i również bez sądu :) może też należałoby skorzystać z takiego rozwiązania? ;) oj byłoby postrachem dla kierowców taki wyrok ;)

  • Grigorij
   14 listopada 2017, 08:22

   Na zdjęciu wszyscy są pijani bo jadą pod prąd.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama