Menu

Dostawca wody za karę "dopłaci" £123 mln do rachunków

Dostawca wody za karę "dopłaci" £123 mln do rachunków
Southern Water dostarcza wodę m.in. w Kent (hr. Sussex), Hampshire i na Isle of Wight. (Fot. Getty Images)
'Szokujące lekceważenie klientów i środowiska' przez Southern Water, zaopatrujące w wodę ponad 2 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii, jest przedmiotem śledztwa. Brytyjskie przedsiębiorstwo musi też zapłacić wielomilionową karę i obniżyć rachunki - informuje Sky News.
Reklama

Dochodzenie, prowadzone przez Agencję Ochrony Środowiska (The Environment Agency), ma związek z "poważnymi awariami" w oczyszczalniach ścieków należących do spółki, a także celowym dostarczaniem błędnych raportów na temat wyników kontroli zakładów.

Dostawca wody, który działa m.in. w Kent (hr. Sussex), Hampshire i na Isle of Wight, nie dokonywał w oczyszczalniach niezbędnych inwestycji, co doprowadziło do awarii sprzętu i przedostawania się ścieków do środowiska. Zanieczyszczał m.in. rzeki i plaże w południowej Anglii - wynika z badania Ofwat, niezależnego publicznego regulatora rynku usług wodociągowo-kanalizacyjnych w Anglii i Walii.

Southern Water manipulowało też procesem pobierania próbek ścieków. W rezultacie regulator otrzymywał przekłamane informacje, a spółka regularnie unikała kar - informuje Sky News.

W związku z tym, Ofwat nałożył na przedsiębiorstwo potężną grzywnę w wysokości 128 milionów funtów, z czego większość (123 miliony) trafi do klientów w formie obniżenia rachunków za wodę.

"Ten przypadek jest szokujący" - stwierdziła cytowana przez "The Guardian" dyrektor naczelna regulatora, Rachel Fletcher. "Kierownictwo, które w ten sposób zarządzało firmą, nie miało żadnego szacunku do społeczeństwa i wobec środowiska naturalnego" - podsumowała.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.12.2019
  GBP 5.080 złEUR 4.285 złUSD 3.866 złCHF 3.926 zł

  Sport


  Reklama