Dookoła Wielkiej Brytanii: Niewiadoma wygrała czwarty etap i jest wiceliderką

Polka jest brązową medalistka mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas z 2015 roku. (Fot. Getty Images)
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) wygrała czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Wielkiej Brytanii (OVO Energy Women's Tour).

Polka w klasyfikacji generalnej awansowała na drugie miejsce i ma taki sam czas jak prowadząca Niemka Liane Lippert (Sunweb).

Niewiadoma walkę o etapowe zwycięstwo stoczyła właśnie z Lippert. Siedem sekund za tą dwójką finiszowała Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo).

W "generalce" Niemka i Polka mają nad trzecią Deignan trzy sekundy przewagi. 11. jest Małgorzata Jasińska (Movistar) z 32-sekundową stratą do liderek.

Do zakończenia imprezy pozostały dwa etapy. Niewiadoma wygrała ten wyścig w 2017 roku.

Polka startowała w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła 6. miejsce. (Fot. Getty Images)