Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Donegal: Śledztwo w sprawie zabójstwa 36-letniego Polaka

Donegal: Śledztwo w sprawie zabójstwa 36-letniego Polaka
Garda rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci polskiego obywatela. (Fot. Twitter/@ClareFM)
Irlandzka Garda wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka. Początkowo uważano, że Sebastian Adamowicz przypadkowo spadł ze schodów. Sekcja zwłok wykazała jednak udział osób trzecich.
Reklama

Do tragedii doszło w minioną środę, w domu przy Sylvan Park w Letterkenny (hrabstwo Donegal). Karetka pogotowia zabrała ciężko rannego 36-latka do Szpitala Uniwersyteckiego. Następnego dnia mężczyzna zmarł.

Początkowo sądzono, że Adamowicz spadł ze schodów. Po sekcji zwłok sprawa zaczęła jednak być traktowana jako morderstwo.

Polak mieszkał w Letterkenny od ponad 3 lat. Tutaj też przebywa jego brat. Wczoraj do Irlandii przyjechali jego rodzice.

“Rozmawiałem wczoraj z nimi. Jego mama jest w okropnym stanie. Próbuje teraz zebrać fundusze na transport zwłok do Polski. To straszne. Byliśmy z Sebastianem bliskimi przyjaciółmi” - poinformował “Irish Independent” Jacek Bonia, właściciel lokalnej polskiej restauracji.

Garda zaapelowała do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub przebywały na terenie Sylvan Park między godziną 8:00 i 18:00 w środę, 1 listopada, o kontakt z posterunkiem w Letterkenny (tel. 074 91 67100), Garda Confidential Line on 1800 666 111 lub jakimkolwiek komisariatem.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama