Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Dominic Thiem offers to play doubles with Serena Williams

Dominic Thiem offers to play doubles with Serena Williams
Dominic Thiem chce zażegnać "konlikt" z Sereną Williams. (Fot. Getty Images)
Austrian world number four Dominic Thiem has offered to play doubles with Serena Williams at Wimbledon to put their French Open dispute behind them.
Advertisement
News available in Polish

Thiem na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa, podobnie jak rok temu, dotarł do finału. Po meczu trzeciej rundy odpowiadał na pytania dziennikarzy w sali konferencyjnej, a w pewnym momencie został poproszony o opuszczenie jej, by zrobić miejsce dla Williams.

Słynna Amerykanka odpadła na tym etapie rywalizacji i miała naciskać na organizatorów, by udostępniono jej salę natychmiast. Austriak oskarżył ją wówczas o to, że zaprezentowała "nieciekawą cechę charakteru" i potraktowała go jak juniora.

Po zakończeniu imprezy czwarty zawodnik rankingu ATP uznał, że zareagował przesadnie wobec utytułowanej tenisistki.

"Prawdopodobnie to nie był błąd Sereny. Jej dokonania są niewiarygodne, rewelacyjne. Patrząc na to z perspektywy czasu, wydaje się zabawne, że tego typu błąd organizacyjny wydarzył się właśnie podczas turnieju wielkoszlemowego. Nie rozumiem dlaczego ta sprawa została tak rozdmuchana. Chciałbym wynagrodzić Serenie tamtą sytuację, oferując wspólny występ w mikście podczas Wimbledonu lub US Open" - zaznaczył 25-letni Thiem.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement