Dobry mecz Gortata, Wizards wyrównali stan rywalizacji z Raptors

Marcin Gortat (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat zdobył 12 punktów, a jego Washington Wizards wygrali we własnej hali z Toronto Raptors 106:98 w meczu 1. rundy fazy play off koszykarskiej ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest teraz remis 2-2.

Gortat na parkiecie przebywał 28 minut i trafił sześć z ośmiu rzutów z gry. Spudłował jednak wszystkie trzy wolne. Miał także sześć zbiórek, jedną asystę, jeden przechwyt, jedną stratę i popełnił trzy faule.

Długo nic nie zapowiadało zwycięstwa Wizards. Od początku inicjatywa należała do Raptors, którzy na początku trzeciej kwarty prowadzili już różnicą 14 punktów. W tym momencie gospodarze poderwali się do walki i w kilka minut zniwelowali stratę.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W niej gra przyjezdnych z Kanady kompletnie się posypała. Na 4.37 min przed ostatnią syreną Raptors prowadzili 94:92, ale później trafili jeszcze tylko jeden rzut z gry.

Wśród zwycięzców więcej punktów od Gortata zdobyli tylko Bradley Beal i John Wall - odpowiednio 31 i 27. Wall miał także aż 14 asyst. W ekipie Raptors najskuteczniejszy był DeMar DeRozan - 35 pkt.

Piąty mecz odbędzie się w środę, w Toronto.

Szansy zakończenia rywalizacji nie wykorzystała ekipa Golden State Warriors. Obrońcy tytułu po trzech zwycięstwach z San Antonio Spurs, tym razem przegrali w Teksasie 90:103. Gościom nie wystarczyła bardzo dobra gra Kevina Duranta, który uzyskał 34 pkt i 13 zbiórek. Wśród zwycięzców najlepszy był LaMarcus Aldridge - 22 pkt i 10 zbiórek.

Remis 2-2 jest w parze Boston Celtics - Milwaukee Bucks. We własnej hali Bucks wygrali 104:102.