Menu

Dobre wyniki Modlina: 1,5 mln pasażerów w pół roku

Dobre wyniki Modlina: 1,5 mln pasażerów w pół roku
Lotnsiko w Modlinie idzie na rekord? (Fot. Getty Images)
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszym półroczu tego roku obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów - poinformował port. Jak dodano, w czerwcu z lotniska skorzystało ponad 297 tys. pasażerów, co daje wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku.
Reklama

Jak można przeczytać na stronie internetowej lotniska w Modlinie, pierwsze półrocze 2019 r. port zamknął liczbą 1 mln 583 tysiące 206 obsłużonych pasażerów.

W czerwcu br. z lotniska skorzystało 297 tys. 273 pasażerów, co daje wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku.

Jak poinformowano, z Modlina mogą już latać klienci TUI Poland, Itaki, Grecos Holiday oraz Coral Travel Poland, w sumie do ośmiu wakacyjnych destynacji, m.in. do Hammamet w Tunezji, Antalyi w Turcji, Malagi w Hiszpanii czy na Kefalonię i Kretę w Grecji.

"Rozmawiamy z touroperatorami już o przyszłym roku. TUI Poland rozpoczął przedsprzedaż sezonu Lato 2020. W ofercie na 2020 znalazły się najpopularniejsze kierunki: Bułgaria i Turcja" - przekazał p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski.

Port poinformował, że pod koniec czerwca uruchomiono pięć automatycznych bramek biometrycznych do odprawy granicznej. Korzystać z nich mogą pasażerowie powyżej 18. roku życia, posiadający paszporty lub nowe dowody biometryczne.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama