Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Do końca tygodnia śnieg i wichury na Wyspach

Do końca tygodnia śnieg i wichury na Wyspach
Warstwa białego puchu pokryła większość regionów UK. (Fot. Getty Images)
Opóźnienia w transporcie i przerwy w dostawach prądu - tego spodziewać się mogą, według BBC, mieszkańcy Wielkiej Brytanii w najbliższych dniach. Synoptycy przewidują porywiste wiatry do 110 km/h i w niektórych regionach do 25 cm śniegu.
Reklama

Ze względu na śnieg i oblodzenia w Anglii i Walii obowiązuje dziś żółty alert pogodowy.

"W niektórych rejonach opady białego puchu i silne wiatry mają się utrzymać do końca tygodnia” – informuje "Evening Standard".

Dziś do końca dnia stopniowo mają słabnąć opady marznącego deszczu, a śnieg będzie sypał tylko na północy. Na południu i wschodzie do wieczora ma się zachmurzyć, a wiatr, deszcz i śnieg w wyższych partiach przybrać na sile.

W nocy Met Office przewiduje wichury i ulewy, szczególnie na wybrzeżu i wyżynach centralnej oraz południowej części kraju. W Irlandii Północnej, północnej Anglii i południowej Szkocji ma prószyć śnieg.

Jutrzejszy dzień ma być nadal zimny i wietrzny – można się spodziewać śniegu z deszczem na zmianę z przejaśnieniami. Ten miszmasz będzie najbardziej odczuwalny na południu i zachodzie.

Według Met Office, piątek ma być również zimny i mokry – najbardziej na północnym zachodzie. Sobota rozpocznie się od przymrozku, jednak dzień ma być słoneczny. Niedziela powinna przynieść nieco wyższe temperatury, aopady śniegu zamienią się w deszcze.

Tymczasem wczoraj odnotowano w Eskdalemuir na terenie Dumfries 36 cm białego puchu, w Galloway pod Glenanne (hr. Armagh) - 23 cm, a w Tulloch Bridge (Inverness) – 21 cm. W nocy temperatury spadły tam do -4C.

"Obecnie spora część Wielkiej Brytanii pokryta jest śniegiem i lodem - szczególnie Szkocja. Setki kierowców utknęło w nocy na tamtejszych autostradach. W Irlandii Północnej zamknięto część szkół. W najbliższych dniach najbardziej dokuczać nam będą silne wiatry, których prędkość w północnej Anglii i Walii dojdzie nawet do ponad 100 km/h” - poinformował meteorolog Alex Burkill.

Szkocka policja zaapelowała do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Dla Londynu BBC przewiduje na jutro do 9 st. C, porywisty wiatr i deszcze na zmianę z przejaśnieniami. Piątek ma być nieco zimniejszy i wietrzny. Sobota przyniesie mniej deszczu, uspokoi się także wiatr. W nocy spodziewane przymrozki. Niedziela rozpocznie się mrozem, a z zachodu zaczną napływać opady deszczu i wiatry. Temperatura powietrza oscylować ma w okolicach 10 st. C.

 

  Komentarze


  • Olo
   17 stycznia, 17:40

   To czytelnik nam zmarznie...

  • ObivanKanobi
   17 stycznia, 21:09

   I jego ziom THC

  • Radek
   18 stycznia, 07:51

   Bzdura ściema

  • Do Radka
   18 stycznia, 08:43

   jak bzdura na polnocy angli jest snieg i dosc duzo bo bylem i wiem co mowie czlowieku a ty pewnie u siebie w melinie siedizsz i telewizora nie masz i tylko potrafisz napisac bzdura lub sciema

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama