Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Do UK zmierza front znad Afryki. Pojutrze nawet 27 stopni

Do UK zmierza front znad Afryki. Pojutrze nawet 27 stopni
Mieszkańcy Londynu w słoneczne dni chętnie okupują każdy fragment zieleni w stolicy. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy meteorolodzy od kilku dni zapowiadają nadejście fali upałów, które nieuchronnie zmierzają nad Wyspy. Teraz zaktualizowali swoje prognozy, zwracając uwagę, że będzie jeszcze cieplej niż przypuszczano.
Reklama

Według aktualnych prognoz, temperatura w najbliższe dni będzie nawet o 13 st. wyższa niż zazwyczaj w tym okresie. Jak oceniają prognostycy, w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w południowej Anglii i Londynie, ma być cieplej niż na kalifornijskim Malibu czy w Australii.

Za falę upałów odpowiadać będzie front atmosferyczny znad Afryki, który obecnie przechodzi nad Europą. Szacuje się, że nad Tamizą w czwartek słupki rtęci pokażą 27 st. C. w cieniu.

"W niektórych miejscach będzie upalnie, w innych po prostu ciepło, ale wszyscy odnotują fakt, że pogoda się zmieniła" - informuje Met Office.

Punktem kulminacyjnym słonecznych dni ma być czwartek i piątek. Ci, którzy poczują się zmęczeni słońcem, na szczęście doczekają się chwili wytchnienia - o ile wyjadą na zachód kraju. Tam miejscami pojawią się przejściowe opady deszczu.

Ciepły będzie również weekend - średnia temperatura ma wynieść wówczas 24 st. w Londynie, 20 st. w Walii, 21 st. w Manchesterze, 20 st. w regionie Midlands, 17 st. w Irlandii Północnej i 18 st. w Szkocji.

Zażywanie kąpieli słonecznych w kwietniu? Pogoda na Wyspach potrafi być zaskakująca. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Druid1972
   18 kwietnia, 18:43

   Narescie mozna wetki przegladnac i narybki sie wybrac chura ....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama