Menu

Do UK nadchodzi fala upałów. Będzie powyżej 30 stopni

Do UK nadchodzi fala upałów. Będzie powyżej 30 stopni
To będzie gorący tydzień na Wyspach. (Fot. Getty Images)
Wielką Brytanię czeka w przyszłym tygodniu fala upałów. W niektórych częściach kraju temperatura może przekroczyć 30 st. Celsjusza - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Europa stoi w obliczu ekstremalnego gorąca. Eksperci prognozują, że słupki rtęci w południowych Włoszech i na Balearach poszybują do 44 st., a w innych krajach, takich jak Francja, Niemcy czy Holandia, padną rekordy temperatur.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zobaczą na termometrach co prawda mniej kresek, ale i tak będzie bardzo gorąco. "Już w niedzielę nie tylko będzie dużo cieplej, ale poczujemy też rosnącą wilgotność powietrza" - informuje Laura Ellam z Met Office, cytowana przez Standard.co.uk.

Na niedzielę i poniedziałek wydano ostrzeżenia o burzach z piorunami dla większości Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

W przyszłym tygodniu temperatury w ciągu dnia będą wahać się między 26-30 st. Celsjusza. "W niektórych miejscach może być nawet ponad 30 st." - zaznacza Ellam.

W niedzielę w Londynie słupki rtęci pokażą 24 st., a w kolejnych dniach temperatura będzie sytematycznie wzrastać i w środę osiągnie 30 st. 

Taka pogoda przypomina brytyjską falę upałów z zeszłego lata, kiedy najwyższa zarejestrowana temperatura padła w Faversham (hr. Kent) i wyniosła 35,3 st. Celsjusza.

Upały mogą mieszkańcom Wielkiej Brytanii poważnie dać się we znaki. Nie można zapominać o odpowiednim nakryciu głowy i piciu dużej ilości wody. 

Jednak zanim powiew gorąca na dobre opanuje Wyspy, na niedzielę i poniedziałek wydano ostrzeżenia o burzach z piorunami dla większości Wielkiej Brytanii. "Mogą wystąpić lokalne podtopienia, przerwy w dostawie prądu i zakłócenia w podróży" - ostrzega Met Office.

  Komentarze
  • Polak w uk
   23 czerwca, 11:38

   Fala upałów w UK? 😂🤣 jestem tu od 6 lat i ten artykuł mnie rozbawił do łez. Tu można jedynie spodziewać się fali deszczow i dni w kratki z upałami.

  • XD
   24 czerwca, 12:32

   Rok temu lato dalo nam dość dużo gorących dni szególnie w Londynie, to pewnie przez te łzy kolega ma duzo deszczy albo to czysty stereotyp co do UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama