Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Do 2025 r. maszyny będą wykonywać ponad połowę zadań w miejscach pracy

Do 2025 r. maszyny będą wykonywać ponad połowę zadań w miejscach pracy
Rynek pracy znacząco zmieni się w perspektywie najbliższych lat. (Fot. Thinkstock)
Do 2025 r. maszyny będą wykonywać ponad połowę z zadań we wszystkich miejscach pracy - wynika z opublikowanego dziś badania organizatorów Światowego Forum Ekonomicznego. Jednak masowe wykorzystanie robotów i algorytmów ma przynieść pozytywne skutki.
Reklama

Z raportu "Przyszłość miejsc pracy 2018" wynika, że do końca 2022 r. na całym świecie ma zniknąć 75 mln z nich i pojawić się 133 mln nowych.

Organizatorzy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) zaznaczają w raporcie, że rośnie liczba maszyn, które wykonują zadania zarezerwowane obecnie dla ludzi. WEF twierdzi, że do 2025 r. przejmą one ponad 52 proc. z nich.

Przewidywania dotyczące utraty 75 mln miejsc pracy i jednoczesnego powstania się blisko dwukrotnie więcej nowych, pokazuje, że "pojawienie się maszyn, robotów i algorytmów w rzeczywistości może mieć pozytywny wpływ na zatrudnienie ludzi" - mimo powszechnych informacji na temat związanych z tym zawirowań - twierdzą autorzy raportu.

Dodają oni również, że największym wyzwaniem stojącym przed pracodawcami jest przekwalifikowanie pracowników, budowanie dla nich sieci bezpieczeństwa i umożliwienie im pracy zdalnej.

Raport oparty jest na badaniu przeprowadzanym wśród kadry kierowniczej reprezentującej 15 mln pracowników w 20 krajach.

 

  Komentarze


  • 20002
   17 września 2018, 15:33

   A Ziemia jest plaska, ropa skonczyla sie juz 5 lat temu, dziura ozona w ch.. i nie ma juz lodu na biegunach. Na rzygi zbuera normalnie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama