Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Dla UE kraje eurosceptyczne większym zagrożeniem niż Brexit"

Eurosceptyczne kraje członkowskie są przedstawiane jako większe zagrożenie dla spójności UE niż Brexit - uważa unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska. (Fot. Thinkstock)
UE uważa eurosceptyczne kraje członkowskie za większe zagrożenie dla Wspólnoty niż jej opuszczenie przez Wielką Brytanię - oceniła unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska. Jej słowa cytuje agencja AFP, a za nią - internetowe wydanie tygodnika 'Der Spiegel'.
Reklama

Wypowiedź Bieńkowskiej zrelacjonowała francuska agencja AFP, której depeszę opublikowało internetowe wydanie niemieckiego tygodnika "Der Spiegel".

"Brexit był wstrząsem dla wszystkich, ale teraz - i biorę pełną odpowiedzialność za te słowa - i nie mam tu na myśli Polski, lecz kraje takie jak Polska - są przedstawiane jako większe zagrożenie dla spójności UE niż Brexit" - stwierdziła Elżbieta Bieńkowska w piątek w Krakowie podczas debaty w ramach Dialogu Obywatelskiego.

Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu umożliwienie lokalnym społecznościom kontaktu z najważniejszymi unijnymi urzędnikami.

Odpowiadając na pytania publiczności, unijna komisarz wskazała na kwestie sporne między Komisją Europejską a rządem PiS, w tym odmowę relokacji uchodźców, zmiany mające dać władzom kontrolę nad organizacjami pozarządowymi czy niewstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

AFP wskazuje, że słowa Bieńkowskiej, członkini głównej partii opozycyjnej w polskim parlamencie, to kolejna "ostrzegawcza wypowiedź" europejskiego polityka pod adresem Polski. Jak wskazuje agencja, w sierpniu prezydent Francji Emmanuel Macron zauważył, że Polska "decyduje się pójść wbrew interesom europejskim w wielu kwestiach", a kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko KE w sprawie sporu o stan praworządności w Polsce.

 

  Komentarze


  • Janusz
   10 września 2017, 13:50

   Kto by sie przejmowal Brexitem. Ja tam juz 4 piwko dzisiaj otwieram , siedze sobie przed telewizorem z polska telewizja i jest git. W razie czego mam 2 torby w krate ktore tutaj przywiozlem . Zaraz trzeba isc do turka po 4-pak i dalej spedzac wolna niedziele . Rezydenta niedlugo bede wyrabial tylko musze poszukac wszystkich dokumentow . Zreszta jeszcze jest czas . Jutro trzeba o 4 rano wstac do roboty wiec zycze milej niedzieli wszystkim i spadam po piwko :D

  • Zniesmaczony
   10 września 2017, 14:52

   Te Janusz weź schowaj te wieśniackie posty i słome w buty poszukiwaczu uwagi

  • Helium
   10 września 2017, 15:19

   jak zwykle bienkowska szering wielgus i inne tego typu nieudacznice chca ukryc prawdziwe zagrozenia szykanujac polske i inne kraje broniace sie przed zalewem wiadomo czego bym napisal co i gdzie jej by sie przydalo ale leackie portale wszystko blokuja

  • Vistula
   11 września 2017, 00:50

   Dostała robotę dzięki Tuskowi, wiec teraz musi tak krakać jak i on. Ale jaja, ale jaja...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama