Djoković i Federer w finale ATP World Tour Finals

Federer nieoficjalne mistrzostwa świata wygrywał sześciokrotnie (Fot. Getty Images)
Szwajcar Roger Federer pokonał swojego rodaka Stana Wawrinkę 4:6, 7:5, 7:6 (8-6) w półfinale turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. W dzisiejszym, decydującym spotkaniu kończącej sezon imprezy masters zagra z broniącym trofeum Serbem Novakiem Djokovicem.

To był 17. pojedynek Helwetów i 15. zwycięstwo Federera, który w trzecim secie obronił cztery piłki meczowe. Pojedynek trwał dwie godziny i 48 minut.

Djokovic już w piątek zagwarantował sobie pozostanie na szczycie klasyfikacji tenisistów na koniec sezonu. Udało mu się to wcześniej w latach 2011-12. We wczorajszym półfinale wygrał z Japończykiem Keiem Nishikorim 6:1, 3:6, 6:0.

Federer nieoficjalne mistrzostwa świata wygrywał sześciokrotnie, a w finale wystąpi po raz dziewiąty. Djokovic ma na koncie trzy triumfy, w tym w dwóch ostatnich latach.

To będzie ich 37. konfrontacja. Nieznacznie lepszym bilansem legitymuje się 33-letni tenisista z Bazylei, który zwyciężył w 19 meczach. W tym roku ich bilans to 3-2 dla Szwajcara.

W drodze do finału w londyńskiej hali O2 obaj wygrali po cztery mecze, co oznacza, że triumfator turnieju otrzyma 2,075 mln dolarów premii.

Wynik półfinału gry pojedynczej:
Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) 4:6, 7:5, 7:6 (8-6).