Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

District najbardziej spóźnialską linią londyńskiego metra

District najbardziej spóźnialską linią londyńskiego metra
Londyńczycy najczęściej spóźniają się podróżując linią District. (Fot. Getty Images)
Linia District zwyciężyła w niechlubnym rankingu londyńczyków na najgorszą pod względem opóźnień. Na podium maruderów TfL znalazła się również linia Piccadilly i Circle.
Reklama

Przeanalizowano funkcjonowanie londyńskiego metra w okresie od 1 września 2016 do 1 września 2017 roku. "Zielona linia" ma na swoim koncie największą liczbę spóźnień.

Podliczając "winne” minuty brano pod uwagę zarówno spóźnienia, jak i redukcję wyjeżdżających w trasę pociągów oraz odwołanie ich kursowania. Dodano także postoje związane z usterkami technicznymi w składach i na torach – podaje serwis www.cityam.com.

Mieszkańcy Londynu słusznie narzekają na metro w mieście, bowiem tylko w ciągu pięciu dni w roku wszystkie linie podziemnej kolei funkcjonowały bez zarzutu.

Najmniej niemiłych niespodzianek sprawia rezydentom stolicy Wielkiej Brytanii podróżowanie trasą Waterloo & City, która ma 66 dni spóźnień, kolejną jest Jubilee z 88 dniami.

“Przemieszczamy prawie pięć milionów pasażerów dziennie i bardzo trudno zapewnić im obsługę na najwyższym poziomie. W zeszłym roku nasze pociągi osiągnęły 96,6% wyznaczonego czasu jazdy, ale zdajemy sobie sprawę, że wciąż wiele musimy poprawić” – oświadczył Nigel Holness z London Underground.

Lista linii metra i liczba opóźnień w ciągu roku:

1. District - 244 dni
2. Piccadilly - 202 dni
3. Circle - 176 dni
4. Central - 166 dni
5. Metropolitan - 143 dni
6. Bakerloo - 129 dni
7. Hammersmith & City - 125 dni
8. Victoria - 97 days with dni
9. Northern - 96 days with dni
10. Jubilee - 88 days with dni
11. Waterloo & City - 66 dni

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama