Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Deliveroo "pomoże" stworzyć 70 tys. miejsc pracy w UK

Deliveroo "pomoże" stworzyć 70 tys. miejsc pracy w UK
Aplikacja do zamawiania jedzenia już stworzyła w brytyjskim sektorze gastronomicznym 25 tys. miejsc pracy. (Fot. Getty Images)
Deliveroo, jedna z najpopularniejszych usług dowozu jedzenia na terenie Wielkiej Brytanii, wkroczyła w maju do 10 kolejnych brytyjskich miast. Dzięki ekspansji firmy powstanie 70 tys. nowych miejsc pracy - informuje 'The Telegraph'.
Reklama

Z analizy przeprowadzonej przez Capital Economics wynika, że ​​aplikacja do zamawiania jedzenia - od czasu jej uruchomienia 6 lat temu - stworzyła w brytyjskim sektorze gastronomicznym aż 25 tys. miejsc pracy.

Badanie wykazało też, że jeśli Deliveroo będzie kontynuować dodawanie restauracji do swojej platformy w obecnym tempie, działalność firmy przyczyni się do powstania 70 tys. miejsc pracy w restauracjach w Wielkiej Brytanii do 2020 r.

Deliveroo "wprowadziło się" niedawno do kolejnych 10 brytyjskich miast: Burton upon Trent, Nuneaton, Chesterfield, Mansfield, Warrington, Wigan, Middlesbrough, Farnborough, Harlow i Dudley.

"Deliveroo na Wyspach rozwija się w błyskawicznym tempie. Nie tylko dostarczamy mieszkańcom Wysp najlepsze dania, ale też pomagamy restauracjom, które dzięki nam mają większą sprzedaż i mogą się rozwijać" - zaznacza twórca aplikacji i jednocześnie dyrektor naczelny firmy, Will Shu.

"W czasie, kiedy handlowe ulice przechodzą poważny kryzys, Deliveroo oferuje restauracjom dostęp do nowych klientów, do których nie byłyby w stanie dotrzeć" - dodaje.

W minionym tygodniu amerykański koncern Amazon został jednym z głównych uczestników rundy inwestycyjnej zorganizowanej przez Deliveroo. W ramach najnowszego zastrzyku kapitału spółka otrzymała 575 mln dolarów.

Spółka z siedzibą w Londynie ma wykorzystać pieniądze m.in. do rozwoju zespołu technologicznego, swojej sieci usługowej oraz do badania nowych formatów usługi, takich jak kuchnie nastawione jedynie na sprzedaż dostawczą posiłków. 

 

  Komentarze


  • Gienek i Ziutek
   25 maja, 13:08

   hehehe pracy czy totalnego wyzysku ???

  • Masowka
   25 maja, 14:27

   Z tego co wiem ta masowka zabiera robote jednym,zeby dac innym,nie tworzy miejsc pracy,tylko posredniczy.Z tego co slyszalem placa mniej niz minimalna krajowa wykorzystujac luki w prawie.

  • Super
   25 maja, 14:33

   To tak jak supermarkety niby daja prace,a jednoczesnie niszcza drobny biznes.No ale nic na to nie poradzimy,z takim wielkim nie da sie wygrac.

  • Sprawiedliwy
   25 maja, 15:19

   Nie sa miejsca pracy a udawanie pracy,robienie kasy na biedakach ktorzy z pudlem na plecach w czasie deszczu czy zimna zasuwaja na rowerze by dowiezc jakiemus leniwcowi kebaba od araba.O pomste do nieba wola!Lituja sie na zwierzetami a ludzi maja za bydlo!

  • Deliverooworker
   26 maja, 06:43

   placa wiecej niz wam sie wydaje ,po co te glupie komentarze ??? zacznijcie pracowac to sie dowiecie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama