Debiut Kiwiora w Premier League. Arsenal rozbił rywala

W 86. minucie na boisku pojawił się Kiwior (w środku), który zadebiutował w angielskiej ekstraklasie. (Fot. Shaun Botterill/Getty Images)
W jedynym wczorajszym meczu 28. kolejki angielskiej ekstraklasy prowadzący w tabeli Arsenal Londyn pokonał u siebie lokalnego rywala Crystal Palace 4:1. To szóste z rzędu ligowe zwycięstwo 'Kanonierów'. W końcówce na boisko wszedł piłkarz gospodarzy Jakub Kiwior.

Bramki dla zwycięzców zdobyli Brazylijczyk Gabriel Martinelli (28.), Bukayo Saka (43. i 74.) oraz Szwajcar Granit Xhaka (55.). Gości, którzy rozegrali pierwsze spotkanie po zwolnieniu francuskiego trenera Patricka Vieiry, stać było tylko na jedno trafienie reprezentanta Ghany Jeffreya Schluppa. Był to pierwszy gol Palace po serii czterech z rzędu porażek 0:1, poprzedzonych remisem 0:0 z Liverpoolem.

W 86. minucie na boisku pojawił się Kiwior, który zadebiutował w angielskiej ekstraklasie. W barwach Arsenalu wystąpił wcześniej w Lidze Europy - w zremisowanym 2:2 spotkaniu ze Sportingiem Lizbona.

Arsenal rozegrał 28 spotkań i ma 69 punktów. Drugie miejsce z jednym zaległym meczem zajmuje broniący tytułu Manchester City - 61.

Najprawdopodobniej między tą dwójką rozstrzygną się losy mistrzostwa, bo trzeci Manchester United ma już 19 pkt straty do lidera, choć rozegrał od niego o dwa spotkania mniej.

Puchar Anglii: Wyłoniono półfinalistów. Emocje na Old Trafford