Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dania: Sześć osób zginęło w katastrofie pociągu na moście nad Wielkim Bełtem

Dania: Sześć osób zginęło w katastrofie pociągu na moście nad Wielkim Bełtem
Most wciąż pozostaje zamknięty dla ruchu. (Fot. Getty Images)
Sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych w środę w katastrofie pociągu pasażerskiego na moście Storebaelt, łączącym duńskie wyspy Fionia i Zelandia - podała policja w Danii. Trwa akcja ratownicza, którą utrudnia sztormowa pogoda.
Reklama

Według duńskich kolei DSB, wszystkie ofiary śmiertelne to pasażerowie. W pociągu było 131 podróżnych i trzy osoby personelu.

Wszyscy, którzy nie potrzebowali pomocy medycznej, zostali ewakuowani i przewiezieni do hali sportowej Nyborg.

W następstwie wypadku, do którego doszło ok. godz. 7:30., 18-kilometrowy most nad Wielkim Bełtem zamknięto; wstrzymano ruch zarówno dla pociągów, jak i dla samochodów - poinformowała policja.

Nie jest jasne, co było przyczyną katastrofy.

Duńskie media przekazują, że plandeka z pociągu towarowego przewożącego partię piwa uderzyła w pociąg osobowy, jadący w przeciwnym kierunku, co spowodowało, że musiał on gwałtownie hamować.

Agencja Reutera i portal BBC News podają, że w czasie sztormowej pogody w pociąg osobowy zmierzający z miasta Odense w środkowej części Fionii do Kopenhagi, położonej na Zelandii, uderzyły obiekty z pociągu towarowego.

Codziennie most pokonuje ponad 27 tys. samochodów i 21 tys. pasażerów pociągów. 

 

  Komentarze


  • Drakus
   2 stycznia, 17:14

   Rosja nie odnotowała szczęścia od nowego roku. Na Uralu dochodzi do wybuchów gazu w budynkach. Dwa dni temu na skutek wybuchu zawaliła się część budynku, na razie zabitych 18 osób, ale wielu jeszcze szukają. Dzisiaj rano słyszałem że doszło do podobnego wybuchu i cały budynek runął, było tam zameldowanych 1200 osób. Pomoc ma trudne zadanie bo pada śnieg i -27 st. Tragedia! Są tacy, którzy uważają że to może nie wypadek.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama