Dakar Rally: Sonik second, 25th place, Domżała and Marton

Dziś kierowcy mieli do przejechani 401 km, w tym 367 km odcinka specjalnego. (Fot. Getty Images)
Rafał Sonik repeated yesterday's result and during the second stage of the Dakar Rally in Saudi Arabia he was second again in the quad category. The winners of the inaugural episode among UTV light vehicles Aron Domżała and Maciej Marton, having technical problems, took 25th place.

Domżała i Marton byli jedną z rewelacji pierwszego dnia rajdu. Mimo przebitej opony uzyskali najlepszy czas i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej kategorii. Nie cieszyli się z niego jednak długo. Ich udział w kolejnym dniu zmagań stał pod znakiem zapytania, ponieważ nadal mieli kłopoty techniczne. Pojawili się na starcie, ale na trasie najlepsze ekipy szybko im uciekły. Do zwycięzców etapu z metą w Neom - Chilijczyków Francisco Lopeza i Juana Pablo Latracha - stracili ponad godzinę. W klasyfikacji generalnej są na 24. pozycji.

Drugi zarówno na etapie, jak i w klasyfikacji generalnej jest Sonik. Tym razem Ignacio Casale wyprzedził go o trzy i pół minuty, a po dwóch etapach Polak traci do Chilijczyka dziewięć minut.

Na 19. miejscu w poniedziałek na mecie zameldował się Jakub Przygoński, czwarty kierowca ubiegłorocznego Dakaru. Jadący z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem zawodnik Orlen Teamu zaczął udział w tegorocznej edycji rajdu pechowo - na 146. kilometrze odcinka specjalnego jego Mini uległo awarii. Przed nią zajmował trzecią lokatę, a ostatecznie tego dnia uplasował się 75. pozycji. W klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie na 63. miejscu.

W kat. samochodów najszybsi tego dnia byli Giniel de Villiers z RPA i Hiszpan Alex Haro Bravo, a po dwóch etapach liderami są Argentyńczycy Orlando Terranova i Bernardo Graue.

W zmaganiach motocyklistów zwyciężył niespodziewanie Ross Branch z Botswany. Najlepszy z Polaków - Adam Tomiczek - był 26., a o dwie pozycje niżej uplasował się Maciej Giemza. Klasyfikacji generalnej przewodzi Brytyjczyk Sam Sunderland.