Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czynsze na Wyspach mogą wzrosnąć o 15 proc.

Czynsze na Wyspach mogą wzrosnąć o 15 proc.
Wzrost czynszów najbardziej mogą odczuć mieszkańcy wschodniej i południowo-zachodniej Anglii. (Fot. Getty Images)
Istnieje duże ryzyko, że do 2023 r. czynsze za wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii mogą wzrosnąć o 15 proc. Wszystko przez małą podaż nowych domów - ostrzegają eksperci z Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS).
Reklama

Właściciele domów i mieszkań wycofują się z rynku, a winne są temu wprowadzone w zeszłym roku zmiany podatkowe, które sprawiły, że inwestycje typu "buy-to-let" są mniej opłacalne.

Eksperci RICS naciskają na rząd, aby ponownie przeanalizował regulacje rządzące prywatnym sektorem najmu.  

Z ich danych wynika, że podaż nowych nieruchomości na wynajem spada konsekwentnie od dwóch lat. Jednocześnie stale rośnie liczba osób, które chcą wynająć nieruchomość.

"I tu pojawia się ryzyko, że zmniejszona podaż stopniowo doprowadzi do wyższych stawek za czynsz" - ostrzega cytowany przez BBC główny ekonomista RICS, Simon Rubinsohn.

Według badań RICS, wzrost czynszów prawdopodobnie najbardziej odczują mieszkańcy wschodniej i południowo-zachodniej Anglii.

Rzecznik prasowy naczelnego sekretarza skarbu tłumaczy, że uzasadnieniem zmian podatkowych było udostępnienie większej liczby nieruchomości nowym nabywcom domów.

"Chcemy zrealizować marzenie młodego pokolenia o posiadaniu domu. Dlatego dla kupujących po raz pierwszy wprowadziliśmy obniżkę opłat skarbowych, a od 2010 r. wybudowaliśmy 1,1 mln dodatkowych mieszkań" - dodaje rzecznik.

Zmiany w systemie podatkowym "buy-to-let", wprowadzone w zeszłym roku, oznaczają, że ulga hipoteczna dla właścicieli nieruchomości będzie do 2020 r. ograniczona do podstawowej stawki podatku dochodowego.

 

  Komentarze


  • PabloWhodini
   10 sierpnia 2018, 13:29

   Hahahaha. Placic, placic za zaplesniale nory swoim pakistanskim panom.

  • Czytelnik anonimowy
   10 sierpnia 2018, 13:43

   jaki czynsz taki wynajem

  • Fico
   10 sierpnia 2018, 14:54

   Jak do 2021 roku wyjedzie kilkaset tysięcy imigrantów zarobkowych i będą stały i pleśniały te "apartamenty" to szybko zejdą z cenami na ziemię...Mój dobry kolega pracuje ( jeszcze) jak maintenance w pewnej agencji wynajmu nieruchomości w East Midlands.Szef agencji prowadzi jeszcze ten biznes a w listopadzie sprzedaje cały kram póki jeszcze jest chętny na kupno.Kolega martwi się o pracę chociaż nowy nabywca obiecuje utrzymać go w pracy...Obecny szef mówi,że po Brexicie nie będzie już interesu tak jak przed...

  • @fico
   10 sierpnia 2018, 15:41

   urzekła mnie twoja historia , pozdrów kolega widzę że zna bardzo wpływowych ludzi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama