Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czy pogoda dopisze na długi weekend w UK?

Czy pogoda dopisze na długi weekend w UK?
Jakich temperatur możemy spodziewać się przez najbliższe dni? (Fot. Getty Images)
W związku z rozpoczynającym się od jutra długim weekendem brytyjscy meteorolodzy z Met Office opublikowali dziś szczegółową prognozę na najbliższe dni. 'To dwie bajki w jednej książce' - opisują skrótowo synoptycy, zwracając uwagę, że sytuacja pogodowa w kraju będzie bardzo podzielona.
Reklama

"W Anglii i Walii czeka nas mnóstwo słońca i bezchmurnego nieba, zarówno dziś i jutro. Temperatury będą wynosić powyżej 20 st. C" - można przeczytać w oświadczeniu Met Office.

"Nie wszędzie jednak dobra pogoda dopisze. W tym samym czasie w Szkocji i Irlandii Północnej będzie odczuwalnie chłodniej. W tych regionach można spodziewać się również opadów deszczu" - przekazał synoptyk Tony Wardle.

Pogoda w brytyjskiej stolicy będzie zachęcać do zażywania słonecznych kąpieli. (Fot. Getty Images)

Eksperci od pogody oceniają, że w Londynie jutro późnym popołudniem może pojawić się przejściowy deszcz. Szansa na to jest niewielka, ale warto mieć to na względzie, jeśli - korzystając z wysokich temperatur - planujemy wyjście z domu.

Niedziela będzie zauważalnie chłodniejsza, ale - znów - tylko na północy kraju. Temperatury spadną tam nawet do 12 st. C. W tym samym czasie w Londynie i południowej Anglii możemy spodziewać się wysokiego nasłonecznienia i dwudziestu kilku stopni Celsjusza.

Najgorzej zapowiada się wolny poniedziałek. W całym kraju, tym razem bez wyjątku, odczuwalny będzie spadek temperatur. Do Wielkiej Brytanii przybędzie wówczas front atmosferyczny znad Atlantyku, który spowoduje ochłodzenie.

Wybierając się w długi weekend za miasto, warto mieć na względzie wzmożonych ruch na drogach, który skutecznie może wydłużyć czas dojazdu do miejsca docelowego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama