Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czy norweskie linie lotnicze staną się nowym Ryanairem na Wyspach?

Czy norweskie linie lotnicze staną się nowym Ryanairem na Wyspach?
Linie Norwegian przewożą z Wielkiej Brytanii 5,8 miliona pasażerów rocznie. (Facebook/Norwegian)
Linie lotnicze Norwegian podbijają brytyjski rynek. Skandynawski przewoźnik uruchomił właśnie połączenie z Londynu do Buenos Aires. Linie przewożą obecnie 5,8 miliona pasażerów rocznie z Wielkiej Brytanii do 50 miejsc na całym świecie.
Reklama

Pierwsze podboje Wysp przez norweskie linie zaczęły się na europejskich trasach, ale w 2014 roku przewoźnik rozpoczął ekspansję lotów za ocean. Najpierw były to podróże do Stanów Zjednoczonych, a obecnie do 11 miast w Ameryce Północnej z trzech brytyjskich lotnisk.

Pod koniec zeszłego roku linie rozpoczęły świadczenie usług w Singapurze - kluczowym punkcie dla lotów w południowo-wschodniej Azji, a w tym tygodniu do Buenos Aires. Bjorn Kjos z linii Norwegian ogłosił, że firma planuje także nowe trasy do Chin i Japonii samolotami Dreamliner.

Eksperci twierdzą, że za sprawą norweskich linii lotniczych być może zbliża się rewolucja w lotnictwie długodystansowym, które ma dorównać Ryanairowi i easyJet na krótkich trasach.

Przewoźnik twierdzi, że bilety do Buenos Aires można u niego kupić za 259,90 funtów, z Buenos Aires – 265,10 funtów, razem - 525 funtów. Bilety na tej samej trasie oferowane przez British Airways są ponad 300 funtów droższe – podaje dziennik "The Telegraph”.

"Na stronie Norwegian trudno jednak znaleźć bilet powrotny za 525 funtów. Najtańszy, jaki udało się nam znaleźć, był za 600 funtów. Taka cena oznacza zabranie ze sobą w 14-godziną podróż tylko bagażu podręcznego i własnych kanapek na drogę. Wciąż jednak to o 200 funtów mniej niż w BA” - podkreśla dziennik "The Telegraph”.

Lista portów lotniczych, do których latają samoloty Norwegian z londyńskiego lotniska Gatwick:

 1. Boston, USA
 2. Denver, USA
 3. Fort Lauderdale, USA
 4. Orlando, USA
 5. Las Vegas, USA
 6. Los Angeles, USA
 7. Nowy Jork, USA
 8. Austin, USA
 9. Chicago, USA
 10. Oakland-San Francisco, USA
 11. Seattle, USA
 12. Singapur
 13. Buenos Aires, Argentyna

Linie latają również do Bangkoku i Dubaju z lotniska w Oslo.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama