Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czarne taksówki będą paraliżować centrum Londynu

Czarne taksówki będą paraliżować centrum Londynu
Kierowcy zapowiedzieli, że będą blokować ruchliwe skrzyżowanie każdego dnia do piątku włącznie, od godz. 16:00 do 19:00. (Fot. Getty Images)
Taksówkarze londyńskich 'black cabs' przeprowadzają w tym tygodniu masowe protesty w centrum brytyjskiej stolicy. To odpowiedź na wprowadzenie zakazu dla ruchu pojazdów na skrzyżowaniu Bank.
Reklama

Pierwsze demonstracje odbyły się wczoraj wieczorem. Kierowcy zapowiedzieli, że będą blokować ruchliwe skrzyżowanie każdego dnia do piątku włącznie, od godz. 16:00 do 19:00 - informuje Standard.co.uk.

Bank Junction to jedno z najbardziej zatłoczonych i najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w londyńskim City. Na radykalną zmianę zdecydowano się po śmierci 26-letniego Ying Tao. Mężczyzna zginął po tym, jak został potrącony przez ciężarówkę w drodze do pracy w czerwcu 2015 roku.

Zgodnie z nowymi przepisami, ze skrzyżowania mogą korzystać tylko rowerzyści i kierowcy autobusów. Szlaban dotyczy taksówek, samochodów, furgonetek oraz ciężarówek i obowiązuje od poniedziałku do piątku między godziną 7:00 a 19:00.

Transport for London twierdzi, że w wyniku przeprowadzonego w zeszłym roku 18-miesięcznego pilotażu liczba ofiar na skrzyżowaniu zmniejszyła się o 52 procent.

Korporacje taksówkowe nazwały rozwiązanie "najbardziej niepotrzebnym pomysłem, jaki zaproponowano w Londynie od dłuższego czasu" i wniosły o wprowadzenie wyjątku dla taksówkarzy, podobnie jak to zrobiono z autobusami.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama