Cristiano Ronaldo strzelił gola z rzutu wolnego i odstąpił koledze rzut karny

Crisriano Ronaldo zdecydowanie pozostaje gwiazdą Al-Nassr FC. (Fot. Getty Images)
Al-Nassr Rijad wygrało u siebie 2:1 z Abha Club w 21. kolejce piłkarskiej ligi saudyjskiej. W drugiej połowie Cristiano Ronaldo strzelił pięknego gola z rzutu wolnego, a następnie odstąpił wykonanie karnego koledze z zespołu Andersonowi Talisce, który wykorzystał 'jedenastkę'.

Gospodarze od 26. minuty przegrywali po bramce Abdulfattaha Adama, jednak w drugiej połowie odmienili losy spotkania. W 78. min Ronaldo uderzył z 30 metrów i strzelił 59. gola z rzutu wolnego w karierze. Piłka przeszła przez mur zawodników Abha Club i zaskoczyła bramkarza. Dzięki temu Portugalczyk wskoczył do czołowej dziesiątki rankingu najlepszych egzekutorów rzutów wolnych.

Z obecnie czynnych piłkarzy lepszy pod tym względem jest tylko Lionel Messi z dorobkiem 61 bramek. Rekordzistą jest Brazylijczyk Juninho Pernambucano, który zakończył karierę z 77 trafieniami z rzutu wolnego.

Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny za dotknięcie piłki ręką. W Al-Nassr do wykonywania "jedenastek" wyznaczony jest Ronaldo, jednak Portugalczyk pozwolił podejść do piłki Talisce. Brazylijczyk strzelił pewnie w prawy róg bramki i ustalił wynik meczu na 2:1.

"Szanujemy się wzajemnie. Jesteśmy jedną drużyną i zachowujemy się jak rodzina" – oznajmił Talisca w telewizji Saudi Sports Company.

"Wszyscy współpracujemy, a najważniejsza jest drużyna. Robimy wszystko dla dobra klubu. Nieważne czy zrobię to ja, czy inny zawodnik. Ważne, aby strzelić gola. To z pewnością coś wyjątkowego" - oznajmił Ronaldo.

Portugalczyk w ośmiu spotkaniach ligi saudyjskiej strzelił dziewięć goli i zanotował dwie asysty. W przyszłym tygodniu uda się na zgrupowanie reprezentacji, która w marcu w eliminacjach mistrzostw Europy zmierzy się z Liechtensteinem i Luksemburgiem.