Cristiano Ronaldo Brace Gives Juventus 2-1 Win vs. Parma

Łącznie Ronaldo ma 16 goli w sezonie Serie A i w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, za prowadzącym zdecydowanie Ciro Immobile z Lazio Rzym. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo scored a brace on Sunday as Juventus beat Parma 2-1 to move four points clear of Inter Milan at the top of Serie A. The Portugal international's deflected strike wrongfooted goalkeeper Luigi Sepe and handed the hosts the lead two minutes before half-time.

Słynny Portugalczyk trafił do siatki rywali w 43. i 58. minucie. Za drugim razem wykorzystał podanie w "tempo" od Argentyńczyka Paulo Dybali i trafił przy słupku z około 12 metrów.

Łącznie Ronaldo ma 16 goli w sezonie Serie A i w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, za prowadzącym zdecydowanie Ciro Immobile z Lazio Rzym (23).

Parmę stać było na trafienie Andreasa Corneliusa w 55. minucie. Duńczyk uderzył precyzyjnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szczęsny był bez szans w tej sytuacji.

W końcówce meczu goście kilka razy zagrozili bramce Juventusu, ale polski golkiper nie dał się pokonać po ich strzałach z dystansu.

Spotkanie w Turynie zostało poprzedzone minutą ciszy pamięci zmarłego w wieku 71 lat Pietro Anastasiego, w przeszłości reprezentanta Włoch i zawodnika m.in. Juventusu.

"Stara Dama" ma 51 punktów i już o cztery wyprzedza Inter. Ekipa z Mediolanu odnotowała drugi z rzędu ligowy remis 1:1, tym razem na wyjeździe z walczącym o utrzymanie, 17. w tabeli Lecce.

Wcześniej w niedzielę AC Milan pokonał u siebie Udinese 3:2, a Krzysztof Piątek w drugim ligowym spotkaniu z rzędu był rezerwowym "Rossonerich".

Bohaterem okazał się Ante Rebic. Chorwat też zaczął mecz z Udinese na ławce, ale wszedł od początku drugiej połowy i strzelił dwa gole, m.in. w doliczonym czasie gry.

Łukasz Teodorczyk był rezerwowym w ekipie z Udine.