Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cork: 250 tys. EUR na zakwaterowanie bezdomnych w hotelach

Cork: 250 tys. EUR na zakwaterowanie bezdomnych w hotelach
Cork to drugie co do wielkości miasto Irlandii, leżące przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego i liczące ok. 120 tys. mieszkańców. (Fot. Thinkstock)
Prawie 250 tys. EUR wydał w tym roku irlandzki rząd na utrzymanie 8 bezdomnych rodzin w hotelach na terenie Cork. Tylko jedna z nich kosztowała 39,5 tys. rocznie. Ujawnienie danych wywołało nową dyskusję nad przeznaczeniem większych funduszy na pomoc rodzinom w utrzymaniu wynajmowanych mieszkań.
Reklama

Dane ministerstwa pokazały, że problem bezdomności staje się coraz większą bolączką nie tylko w Dublinie. W ostatnim roku państwo wydało 2 razy więcej na opłacenie pobytów potrzebujących dachu nad głową w hotelach, hostelach i pensjonatach — z €1,5 mln do ponad €3,1 mln.

Tylko do 20 października zapewnienie awaryjnego lokum 8 rodzinom z Cork pochłonęło €248 tys.

Organizacja pomagająca bezdomnym, Focus Irelad, przyznaje, że system działa niewydajnie.

“Większość z tych rodzin znalazła się na ulicy, ponieważ podrożał ich czynsz. Byłoby taniej dopłacić im tę różnicę do komornego, niż umieszczać ich w hostelu czy pensjonacie” - tłumaczy menadżer regionalny Ger Spillane.

Według danych ujawnionych na podstawie swobody dostępu do informacji, koszty zakwaterowania rodzin są bardzo różne – od 1 centa za tydzień w listopadzie ubiegłego roku po €4 420 za 2 tygodnie w czerwcu tego roku. Według “Irish Examiner”, w ostatnich miesiącach potrzeby znacznie wzrosły – pobytów jest więcej, a ceny wyższe.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama