Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Corbyn ostrzega przed "bardzo poważnym" ryzykiem Brexitu bez umowy

Corbyn ostrzega przed "bardzo poważnym" ryzykiem Brexitu bez umowy
Corbyn ocenił, że widmo "twardego" Brexitu jest coraz bardziej realne. (Fot. Getty Images)
Lider brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn ostrzegł przed 'bardzo poważnym' ryzykiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy, oceniając, że premier Theresa May 'stała się zakładnikiem zdecydowanych zwolenników Brexitu'.
Reklama

Corbyn przebywał w Brukseli, gdzie spotkał się z głównym unijnym negocjatorem ws. Brexitu Michelem Barnierem.

Rozmawiając z mediami po zakończeniu rozmów, szef laburzystów ocenił spotkanie jako "pomocne i bogate w informacje", dodając, że utwierdził się w przekonaniu, że jego alternatywne propozycje dotyczące wyjścia z UE są "wiarygodne i mogłyby być wynegocjowane" w razie zmiany rządu.

"Problem tkwi w tym, że premier nalega na swój projekt porozumienia, który już został zdecydowanie odrzucony przez parlament, a teraz marnuje czas, utrzymując na stole negocjacyjnym opcję bezumownego wyjścia (z UE) mimo wszystkich szkód, które by to wyrządziło" - tłumaczył.

Polityk przyznał, że na obecnym etapie rozmów - na zaledwie trzydzieści kilka dni przed Brexitem i przy braku wynegocjowanego porozumienia - takie ryzyko "istnieje i jest bardzo poważne".

Lider opozycji zaznaczył, że możliwemu opuszczeniu Wspólnoty bez porozumienia towarzyszą "poważne obawy", także po stronie Unii Europejskiej. "Jesteśmy zdeterminowani, aby wykluczyć taką opcję" - zapowiedział.

W przyszłym tygodniu zaplanowane są kolejne głosowania ws. Brexitu. Szczegółowy plan prac w Izbie Gmin zostanie przedstawiony w najbliższy czwartek przez szefową większości parlamentarnej Andreę Leadsom.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   22 lutego, 13:54

   UE próbuje nacisk bo traci bogatego kontrahenta

  • Fadel
   22 lutego, 14:19

   Przecież porozumienie zostało wynegocjowane. Ale zostało przez Parlament, z poparciem Corbyna, zdecydowanie odrzucone. Tak więc twardy brexit to jego zasługa.

  • Leon
   22 lutego, 15:16

   Niech juz wychodza jak najszybciej UE juz nie potrzebuje UK !!! londyn prowadzi chwiejna gospodarke i wiekszosc firm ucieka z UK niech sie otocza kolczastym drutem i wprowadza kalifat.

  • Ona
   22 lutego, 16:53

   Niech już sp....ją, pontonowi lekarze niech ich leczą.My już w PL.

  • Przemko
   22 lutego, 16:56

   co to ma niby oznaczac, ze 'ostrzega'??? LOL przeciez gdyby posowie komunistycznej partii ktorej przewodzi poparli gniota przygotowanego przez nieudolna babe z partii przeciwnej - zadnego zagrozenia HBR by nie bylo. teraz tez wiekszosc z nich nie poprze - i nieudolna baba na komuchow z LP zwali wine za HBR. LOLOLOL. a kiedys myslalem, ze to tylko lolandia potrafi takich 'politykow' wydac na swiat...

  • Prawda
   22 lutego, 19:24

   Czytelnik anonimowy kto i co traci UK STRACI JUZ FIRMY UCIEKAJA HONDA ZAMYKA FABRYKE. NISSAN ITP TU BEDZIE TYLKO UBUSTWO I SMROD I KALIFAT A NA BUDOWACH BEDA PRACOWAC CHLOPCY W SUKIENKACH HUE HUE

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama